وبلاگ

کپسول آتش نشانی برای منزل

کپسول آتش نشانی برای منزل
 • در امروزه، ایمنی و پیشگیری از حوادث آتش‌سوزی در منازل از اهمیت بسیاری برخوردار است. با توجه به خطرات جدی که حوادث آتش‌سوزی برای زندگی و اموال افراد دارند، ابزارها و تجهیزاتی مانند کپسول‌های آتش‌نشانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. در این مقاله، به بررسی نیاز به استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی برای منزل و نقش آنها در افزایش ایمنی خانواده‌ها و کاهش خطرات آتش‌سوزی می‌پردازیم. همچنین، راهکارها و توصیه‌هایی برای انتخاب، نصب و استفاده بهینه از این کپسول‌ها را بررسی خواهیم کرد تا هر خانواده بتواند بهترین اقدامات پیشگیری را در برابر آتش‌سوزی در منزل خود انجام دهد.

  به عنوان یکی از ابزارهای ضروری برای ایمنی خانه‌ها در برابر خطرات حریق، کپسول‌های آتش‌نشانی ارزشمندند. کپسول آتش نشانی در منزل که به طور معمول در جعبه‌های محافظتی نگهداری می‌شود، حاوی مواد خاموش‌کننده‌ای مانند پودر شیمیایی یا مواد خاص دیگر است که در صورت وقوع حریق، می‌تواند آتش را خاموش یا کنترل کند. این کپسول‌ها عموما دارای نازل و پیچ مخصوصی هستند که به کپسول آتش‌نشانی متصل می‌شوند. همچنین، آسانی و سرعت استفاده از این کپسول‌ها در شرایط اضطراری و زمانی که نیاز به عملکرد فوری داریم، از اهمیت بالایی برخوردار است.

  از آنجایی که کپسول آتش نشانی برای منزل ضروری است تا از روند پیشروی آتش جلوگیری کند، بهتر است که به فکر خرید کپسول آتش نشانی پودر و گاز باشید تا در زمان حریق بتوانید آتش را خاموش کنید و از جان و مال خود حفاظت کنید.

  فردی در حال خاموش کردن آتش است

  9 توصیه مهم در خرید کپسول آتش نشانی برای منزل

  توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش نشانی برای منزل

  قبل از خرید کپسول آتش نشانی برای منزل، مهم است که به توصیه‌های اساسی توجه کنیم تا از بهترین انتخاب برای ایمنی خود و خانواده اطمینان حاصل کنیم. این توصیه ها شامل 9مورد است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  1-نوع خاموش‌کننده

  اولین قدم برای خرید کپسول آتش نشانی برای منزل نوع مواد، شناسایی محل و سازگاری نوع مواد خاموش‌کننده با آتش‌سوزی است. آتش به ۵ دسته تقسیم می‌شود که در واقع نمی‌توان برای آتش‌سوزی از کپسول‌های آتش‌نشانی قدیمی استفاده کرد. هر نوع خاموش‌کننده در یک کلاس آتش قرار گرفته و برای خاموش‌کردن انواع آتش به کپسول خاص خود نیازمند است. مثلا جهت آتش‌سوزی‌های حاصل از حریق الکتریکی، که در طبقه E قرار دارند، از کپسول آتش نشانی CO2  استفاده می‌شود.

  2-ظرفیت و تعداد خاموش‌کننده

  اطلاع از ظرفیت و تعداد مورد نیاز، یکی از نکات مهم دیگر در خرید کپسول آتش‌نشانی محسوب می‌شود. به صورتی که ممکن است با خرید تعداد و ظرفیت کم‌تر از حد مورد نیاز، در زمان حریق به خوبی نتوان آتش را مهار نمود. با این حال خسارت جبران‌ناپذیری به سیستم وارد می‌شود. حال اگر کپسولی با ظرفیت و تعداد بیش از حد استاندارد خریداری شود، موجب پرداخت هزینه بیشتر در زمان خرید و شارژ سالیانه آن شده و فضای بیشتری را نیز اشغال می‌کند. می‌توان در برخی از مکان‌ها از چند کپسول خاموش‌کننده کوچک و سبک‌تر استفاده کرد.

  3-زمان تخلیه و طول پرتاب مواد

  موضوعی که در زمان خرید کپسول آتش نشانی برای منزل باید به آن توجه کنید، زمان تخلیه محتوای یک کپسول آتش‌نشانی می‌باشد. البته برای انواع مختلف متفاوت بوده و معمولا بین ۸ تا ۶۰ ثانیه برآورد می‌شود. طول پرتاب مواد داخل کپسول نیز حدوداً بین ۲ تا ۷ متر است، درواقع به صورتی است که فاصله ایمن بین نفر و آتش رعایت می‌شود.

  4-شکل ظاهری و محل نصب

   بیشتر کپسول‌های حریق به شکل استوانه بوده و با توجه به محیط مورد نظر از ظرفیت‌ها و اندازه‌های متفاوتی استفاده می‌شود. کپسول‌های سبک‌تر را به دیوار نصب می‌کنند. کپسول‌های سنگین‌تر نیز در دو مدل چرخ‌دار و بدون چرخ هستند. از کپسول چرخ‌دار در محیط‌هایی که نفرات حریق کم می‌باشد، استفاده می‌شود.

  فردی در حال بررسی کپسول های آتش نشانی می باشد

  سنجش عملکرد کپسول یکی از نکات مهم قبل از خرید کپسول های آتش نشانی

  5-مکانیزم عملکرد

  کپسول آتش نشانی برای منزل به ۲ دسته بالن‌دار و تحت‌ فشار تقسیم می‌شوند. کپسول‌های بالن‌دار، در کنار خود دارای یک محفظه هستند که وظیفه آن تامین فشار خروج مواد خاموش‌کننده است. افراد حرفه‌ای و آتش‌نشان‌ها از این کپسول استفاده می‌کنند، و برای افراد عادی استفاده از آن توصیه نمی‌شود. از دیگر توصیه های مهم هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید بدانید این است که نوع معمولی این کپسول‌ها، کپسول‌های آتش‌نشانی تحت فشار هستند و کاربران عادی از این محصول می‌توانند استفاده کنند. کپسول‌های خاموش‌کننده بالن‌دار نسبت به نوع تحت فشار دارای یک مزیت ویژه هستند، و آن این است که تنها با شارژ مخزن اصلی، می‌توان مجدد از آن استفاده کرد.

  6-دما و شرایط محیطی نگهدارنده

  در صورتی که از تعداد مشخصی کپسول خاموش‌کننده برای مصارف صنعتی بزرگ و حساس استفاده می‌کنید، حتما باید به دمای محیط محل نگهداری آن‌ها توجه داشته باشید. حدود دمای محیط باید بین 20- تا 60+ باشد.

  7-جنس بدنه

  نکات ریزی که بسیاری از افراد در زمان خرید کپسول آتش نشانی برای منزل به آن توجه نمی‌کنند، جنس و کیفیت بدنه می‌باشد. مخصوصا کپسول‌های نوع Co2 که فشار داخل آن‌ها بسیار بالاست، و باید توجه داشته باشید که بدنه آن خراش عمیق یا فرورفتگی نداشته باشد. اگر مدت زمان زیادی است که از کپسول خود استفاده نکرده‌اید، باید دقت کنید که دچار فرورفتگی و یا مشکلات دیگری نشده باشد.

  8-فشارسنج

   بر روی انواع کپسول‌های آتش‌نشانی، فشارسنج نصب می‌شود، که محدوده فشار داخل کپسول را نمایش می‌دهد. هنگامی که عقربه فشارسنج بر روی سبز رنگ باشد یعنی فشار در محدوده مجاز می‌باشد. زمانی که عقربه در محدوده قرمز و پس از آن است یعنی؛ فشار داخل کپسول بیش از حد لازم بوده و یا بسیار کم است، بنابراین نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد.

  9-رنگ بدنه

   رنگ بدنه هر کپسول آتش نشانی برای منزل، جهت شناسایی نوع کپسول‌ها با توجه به ماده خاموش‌کننده متفاوت است. این کپسول‌ها معمولا در ایران به رنگ قرمز هستند. مثلا کپسول آتش نشانی پودر و گاز به رنگ قرمز، کپسول‌های بیوورسال به رنگ سبز و… وجود دارند.

  کپسول آتش نشانی برای منزل

  کپسول آتش نشانی مناسب برای منزل

  کدام کپسول آتش نشانی مناسب منزل است

  بهترین خاموش کننده برای منازل، کپسول آتش نشانی پودر و گاز است. شاید یکی از مهمترین علل انتخاب این کپسول آتش شانی برای منازل غلبه آن بر اکسیژن موجود در محیط است. همانطور که می دانید اکسیژن موجب شعله ور شدن آتش می شود. کپسول‌های آتش‌نشانی با پودر و گاز دو نوع از تجهیزات آتش‌نشانی هستند که معمولاً برای مقابله با حریق‌های کوچک و اولیه استفاده می‌شوند. این نوع کپسول در منازل و محیط‌های کاری به کار گرفته می‌شود.

  نوعی از کپسول آتش نشانی برای منزل، نوع پودری آن است. که پودری بر پایه مواد شیمیایی می باشد. این پودر را بر روی آتش اسپری می کنند تا شعله های آن مهار شود. البته کپسول های پودری معایبی هم دارند. از قبیل کاهش دید در زمان استفاده از کپسول همچنین شیمیایی بودنش که بعد از استفاده ممکن است به برخی از لوازم منزل آسیب برساند. مخصوصا اگر در آشپزخانه استفاده شود. موجب خرابی مواد غذایی خواهد شد. بنابراین بهترین نوع کپسول آتش نشانی برای منزل، کپسول کربن دی اکسید است..

  نباید از آب برای خاموش کردن روغن و … استفاده کرد. و یا گاهی بعضی افراد برای خاموشی از پتو استفاده می کنند. که این مورد نیز توصیه نمی شود. زیرا ممکن است منجر به شعله ور شدن پتو و افزایش آتش سوزی شود. بنابراین بهترین وسیله برای خاموش کردن آتشی که توسط وسایل الکتریکی ایجاد شده، کپسول آتش نشانی co2 است.

  کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه

  با توجه به اینکه در محیط آشپزخانه مواد غذایی و لوازم الکتریکی وجود دارد. بهترین انتخاب کپسول حاوی مواد شیمیایی است که این مواد حاوی بی کربنات می باشد. و در دمای بالا تبدیل به کربن دی اکسید می شود. همانطور که در بالا گفته شد کپسول های حاوی کربن دی اکسید مانع رسیدن اکسیژن به آتش می شود. بنابراین شعله های آتش به سرعت مهار خواهند شد.

  قیمت کپسول آتش‌نشانی

  کپسول آتش نشانی برای منزل از تجهیزات گران‌ قیمتی نیست. شما می‌توانید با هزینه‌ای مناسب از کپسول‌های آتش‌نشانی خریداری کرده، و در مواقع بروز حوادث از آن‌ها استفاده کنید. قیمت این کپسول‌ها با توجه به نوع کاربری و فضای مورد نظر تعیین می‌شود. شما نیز با توجه به توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌نشانی و با قیمتی مناسب می‌توانید از این کپسول‌ها خریداری کنید.

  فروشگاه معتبر جهت خرید کپسول آتش‌نشانی

  با گسترش زندگی شهری و راه‌یافتن لوله‌های برق و گاز به تمام نقاط کشور حتی در روستاها، احتمال نشت گاز و اتصال سیم‌کشی‌ها و وقوع آتش‌سوزی نیز بیشتر شده است. موضوع مهم این است که چه نوع کپسول آتش نشانی برای منزل مناسب است؟ بهتر است بدانید که رعایت اصول استاندار و توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌نشانی از مهم‌ترین گزینه‌ها در انتخاب و خرید کپسول است. می‌توانید با خیال راحت و آسوده از شرکت ناجی خریدی مطمئن داشته باشید.

  دارا‌بودن گواهینامه استاندارد از آتش‌نشانی

  جهت انتخاب نمایندگی‌های مجاز فروش تجهیزات اعلام حریق، می‌توان به سایت سازمان آتش‌نشانی مراجعه کرد. جهت اخذ تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی، فرم تاییدیه آتش‌نشانی مورد نیاز است، که این فرم از طرف شرکت‌های مشاور صادر و ارائه می‌گردد. برای انتخاب مشاور مورد تایید سازمان، می‌توانید به سایت سازمان آتش‌نشانی مراجعه کنید.

  کپسول آتش نشانی در راه پله

  خرید کپسول آتش نشانی مناسب برای منازل

  جمع‌بندی

  با توجه به اطلاعات ارائه شده در مورد توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش نشانی برای منزل، می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب مناسب این تجهیزات برای ایمنی خانواده بسیار حیاتی است. از مهمترین توصیه‌ها می‌توان به بررسی نوع خاموش‌کننده، ظرفیت و تعداد مناسب، زمان تخلیه و طول پرتاب مواد، مکانیزم عملکرد، دما و شرایط محیطی نگهدارنده، جنس بدنه، فشارسنج، و رنگ بدنه اشاره کرد. همچنین، اهمیت داشتن گواهینامه استاندارد از آتش‌نشانی و انتخاب نمایندگی‌های معتبر برای خرید این کپسول‌ها بسیار حائز اهمیت است. انتخاب کپسول‌های آتش‌نشانی با توجه به نیازهای خاص هر منزل و محیط، و بهره‌گیری از مشاوره متخصصان در این زمینه، می‌تواند به افزایش ایمنی و کاهش خطرات آتش‌سوزی در منزل کمک کند.

  خرید کپسول آتش‌نشانی از فروشگاه اینترنتی ناجی125 یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال راه‌حلی سریع، موثر و مطمئن برای ایمنی منزل و محیط کار خود هستند. این فروشگاه با ارائه محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا، به مشتریان خود امکان خرید آسان و مطمئن را فراهم می‌کند. همچنین، از ویژگی‌های برجسته این فروشگاه می‌توان به ارائه انواع کپسول‌های آتش‌نشانی با انواع خاموش‌کننده‌ها و ظرفیت‌های مختلف، اطلاعات دقیق و کامل در مورد هر محصول، و خدمات پس از فروش حرفه‌ای اشاره کرد.

  سدحریق ناجی

  سوالات متداول

  • بهترین کپسول آتش‌نشانی برای منزل کدام است؟
   بهترین کپسول آتش‌نشانی برای منزل، کپسول آتش نشانی پودر و گاز است.
  • برای پارکینگ منزل از چه کپسول آتش نشانی استفاده کنیم؟
   با توجه به اینکه اغلب آتش سوزی های که در پارکینگ رخ می دهد. مایعات و الکتریسته نقش مهمی در آن دارد. بهترین گزینه برای مهار کردن آتش، استفاده از کپسول آتش نشانی CO2 است. که جریان الکتریسیته را عبور نمی دهد.
  • بهترین کسپول آتش نشانی برای آسانسور کدام است؟
   بهترین کپسول آتش نشانی برای آسانسور کپسول آتش نشانی co2 است.

  فایل Pdf: خرید کپسول آتش نشانی برای منزل

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای

  دیدگاهی در مورد “کپسول آتش نشانی برای منزل

  1. محسنی گفت:

   مطلب جالبی بود
   از کجا میتونم تهیه کنم؟

   1. سد حریق ناجی گفت:

    خوشحالیم که مفید بوده برای شما
    برای تهیه کپسول آتش نشانی می‌توانید به صفحه خرید کپسول آتش نشانی مراجعه کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *