وبلاگ

انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی

انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی
 • انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی خیلی مهم است. آتش سوزی‌هایی که در منازل رخ می‌دهد معمولاً غیر عادی نیستند و در اثر کوچکترین بی‌دقتی می‌تواند عواقب بسیار خطرناکی به بار آورد. یکی از سریع‌ترین اقدام‌ها برای خاموش کردن آتش استفاده از کپسول‌های آتش نشانی است. خرید کپسول آتش نشانی می‌تواند باعث کاهش احتمال آسیب‌های وارده شود و در حفظ سلامت جسمی و مادی افراد تأثیر‌گذار است.

  به همین دلیل انتخاب  و توجه به شارژ کپسول آتش نشانی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. چرا که حتی اگر کپسول آتش نشانی بتواند بخشی از آتش را مهار کند تا افراد بتوانند به منطقه امن بروند، باز هم کمک زیادی به حفظ سلامتی افراد خواهد کرد. کپسول های آتش نشانی دارای انواع مختلف هستند و ظرفیت‌های گوناگونی دارند. این کپسول‌ها بر اساس محل استفاده و فضای محیط باید انتخاب شوند. در ادامه به بررسی انواع کپسول آتش نشانی می‌پردازیم و درباره انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی صحبت می‌کنیم.

  انواع کپسول آتش‌نشانی

  انواع کپسول آتش‌نشانی و انتخاب بهترین کپسول

  انواع کپسول آتش‌نشانی و انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی

  برای انتخاب بهترین کپسول آتشن شانی ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید. کپسول های آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند و از کلاس‌های گوناگونی برخوردارند. در ادامه به معرفی انواع کپسول آتش نشانی و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم.

  کپسول آتش نشانی حاوی آب و گاز تحت فشار

  این کپسول دارای سیلندر آبی یا محلول ضد یخ است و برای جلوگیری از زنگ زدگی داخل سیلندر از یک لایه نازک پلاستیک و مایع ضد زنگ پوشیده شده است. کپسول آتش نشانی آب و گاز تحت فشار تقریباً غیر قابل کنترل است و زمانی که گاز ذخیره شده در مخزن آن آزاد شود دیگر غیر قابل بازگشت است.

  کاربرد کپسول آتش نشانی حاوی آب و گاز تحت فشار

  کپسول حاوی آب و گاز انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن آتش بر روی مبلمان، موکت و مواردی از این قبیل است. باید دقت کنید که این نوع کپسول برای خاموش کردن روغن در حال آتش سوزی یا مواد مایع قابلیت استفاده ندارد و در صورتی که از این کپسول استفاده کنید می‌تواند باعث اتفاقات بسیار بهتری شود. که به جای مهار آتش باعث شعله ور شدن آن خواهد شد. بنابراین بهتر است این کپسول را در پذیرایی یا اتاق خواب قرار دهید.

  کپسول آتش نشانی حاوی کف

  کف یا‌ فوم مورد استفاده برای خاموش کردن آتش در این کپسول‌ها مایع است که با سرعت زیاد بر روی آتش پرتاب می‌شود و مانع از رسیدن اکسیژن به آتش می‌شود. وزن مخصوص این کپسول کمتر از وزن مایعات قابل اشتعال است چرا که سرعت زیادی دارد و به صورت شناور است و به کف سیلندر نمی‌رود. البته در سال‌های اخیر استفاده از این کپسول‌ها کمتر شده است، چرا که دارای اشکالات خاصی بودند.

  خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی

  کاربرد کپسول آتش نشانی حاوی کف

  انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی خاموش کردن آتش بر روی مواد خشکی مثل چوب و پارچه کپسول آتش نشانی دارای کف است. استفاده از این کپسول‌ها برای مواردی که آتش سوزی در تأثیر اتصالات برقی و یا روغن‌های خوراکی اتفاق افتاده درست نیست و باعث شعله ور شدن آتش می‌شود. استفاده از این کپسول برای اتاق خواب پذیرایی یا پارکینگ‌ها مناسب‌تر است.

  کپسول‌های آتش نشانی گاز CO2

  این کپسول‌ها به عنوان یک یک گاز ضد حریق در دستگاه‌های ثابت اتوماتیک استفاده می‌شوند. کربن دی اکسید یک گاز غیر قابل اشتعال است و بوی خاصی ندارد. معمولا‌رسانای جریان الکتریسیته نیست و وزن آن حدود یک و نیم برابر هوا است. به خاطر همین در هنگام آتش سوزی سطح آتش را می‌پوشاند و اکسیژن را در آن از بین می‌برد. گاز کربن دی اکسید به صورت تحت فشار در آمده و حالت مایع دارد. جنس سیلندر حاوی این گاز به دلیل تحمل فشار زیاد یک تکه و بدون درز است، می تواند انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی برای شما باشد.

  کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

  در صورت بروز آتش سوزی تحت تأثیر جریانات برقی و یا آتش سوزی مایعات اشتعال‌زا مثل نفت و بنزین استفاده از این کپسول کاربرد زیادی دارد. استفاده از آن برای مبل‌های روکش چرمی یا سوختن روغن خوراکی آشپزخانه مناسب نیست.

  کپسول آتش نشانی حاوی پودر و گاز

  انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی می توانید کپسول حاوی پودر و گاز باشد، که این کپسول‌ها خود دارای دو گروه هستند که شامل کارتریج داخل و کارتریج بیرون است.

  کارتریج داخل کپسول حاوی پودر و گاز در داخل یک سیلندر کوچک است ست که موقع استفاده با استفاده از فشار اهرم گاز از داخل کارتریج باز و به بیرون رانده می‌شود. کارتریج بیرون کپسول آتش نشانی شامل پودر و گاز بدین صورت است که کارتریج‌ها در خارج بدنه دارای سوپاپ عملکرد هستند و گاز آن در صورت لزوم تخلیه می‌شود.

  کاربرد کپسول آتش نشانی حاوی پودر و گاز

  در صورت بروز آتش سوزی با وسعت زیاد در منزل استفاده از کپسول آتش نشانی پودر و گاز بهترین گزینه است. این کپسول برای مقابله با آتش سوزی مایعات اشتعال‌زا، آتش سوزی‌های تحت تأثیر جریان برق و گاز‌های اشتعال‌زا کاربرد دارد. اما برای خاموش کردن روغن و چربی‌های خوراکی کاربرد ندارد و به همین دلیل نمی‌توان آن را در آشپزخانه نگه داشت.

  در هنگام انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی برای منازل باید دقت کنید هیچ سم و ضرر دیگری نداشته باشد و رسانا‌ی جریان برق نیز نباشد. کپسول آتش نشانی CO2 یا دی اکسید کربن بهترین گزینه برای استفاده در منازل است. برای خرید کپسول آتش نشانی پودر و گاز کافیست روی لینک کلیک کنید.

  مزایای استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی

  انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی دارای مزایای بسیاری است. این کپسول‌ها بسیار کارآمد هستند و می‌توانند به سرعت حریق را خاموش کنند. همچنین، طراحی آنها به‌گونه‌ای است که می‌توانند از جنس‌های مختلف آتش‌نشانی مانند پودر، کربن‌دی‌اکسید و فوم استفاده کنند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که کپسول‌های آتش‌نشانی بتوانند با انواع مختلف حریق‌ها مقابله کنند و کارایی بالایی داشته باشند.

  از دیگر مزایای استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توان به راحتی حمل و نقل آنها اشاره کرد. به دلیل وزن کم و اندازه مناسب این کپسول‌ها، افراد می‌توانند آنها را به‌راحتی حمل کنند و در محل‌های مختلف قرار دهند. همچنین، طراحی مناسب این کپسول‌ها باعث می‌شود که به‌سادگی در محل‌های دسترسی نسبتاً محدود، مانند کابین‌ها و اتومبیل‌ها، قرار گیرند.

  بهترین نوع کپسول برای خودرو

  آتش سوزی در نقاط مختلف خودرو ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد و دارای کلاس‌های گوناگون است. کپسول آتش نشانی پودر خشک یک انتخاب مناسب به عنوان بهترین کپسول آتش نشانی مورد استفاده در خودرو است. چون برای مهار اشتعال مایعات قابل اشتعال و مواد پلاستیکی موجود داخل خودرو کاربرد دارد. البته استفاده از کپسول آتشنشانی کف نیز امکان‌پذیر است اما کپسول پودر خشک مزیت‌های بیشتری دارد.

  بهترین نوع کپسول آتش نشانی برای جایگاه‌های سوخت

  معمولاً برای انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی برای اطفاء حریق در جایگاه‌های سوخت تعدادی خاموش‌ کننده‌های دستی و مناسب در محل نصب می‌شود. در کنار هر سکوی یک دستگاه خاموش‌کننده پودری گاز ۶ کیلویی و در محوطه کل مخازن کپسول پودر و گاز ۱۲ کیلویی قرار دارد. همچنین یک تانکر حمل سوخت نیز در مجاورت جایگاه قرار می‌گیرد. همچنین در ورودی بخش اداری جایگاه‌ها از خاموش‌کننده‌های دی اکسید کربن نیز استفاده می‌کنند.

  بررسی کپسول آتش نشانی

  نتیجه‌گیری

  در این مقاله درباره انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی صحبت کردیم و انواع کپسول آتش نشانی را همراه با کاربرد‌های آن نام بردیم و معرفی کردیم. همچنین کپسول‌های آتش نشانی مناسب برای آتش سوزی منازل، خودرو‌ها و جایگاه‌های سوخت را معرفی کردیم.

  به طور کلی استفاده از کپسول‌های آتش نشانی می‌تواند میزان آسیب‌های ناشی از اشتعال را به کمترین میزان خود برساند و آسیب‌های مالی و جانی را به کمترین میزان کاهش دهد. به همین دلیل بهتر است در محل کار یا قسمت‌های مختلف منزل حتماً از کپسول آتش نشانی مناسب نگهداری شود تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار بگیرد.

  مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش انواع کپسول آتش نشانی CO2

  ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید:

  تلفن دفتر: 02133868565

  تلفن همراه: 09125501793

  سوالات متداول

  • آیا انتخاب نوع کپسول آتش‌نشانی به وسعت حریق بستگی دارد؟

  بله، برای انتخاب بهترین کپسول آتش‌نشانی، باید اندازه و وسعت حریق مورد نظر را در نظر گرفت.

  • آیا کپسول‌های پودر آتش‌نشانی برای انواع حریق موثر هستند؟

  بله، کپسول‌های پودر آتش‌نشانی برای حریق‌های کلاس A، B و C بسیار موثر هستند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *