وبلاگ

شارژ سیستم های پایه ig55

شارژ سیستم های پایه ig55

سیستم اطفای حریق شامل مجموعه‌ای از تجهیزات و اقدامات در حیطه فعالیت‌های آتش‌نشانی  هستند که به جهت مهارکردن آتش و جلوگیری از گسترش حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از اعمال سیستم اطفای حریق، کنترل آتش و به‌حداقل ‌رساندن آسیب به محیط و جان و مال اطرافیان است.

 سیستم اطفا حریق به سیستم اطفای حریق دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شوند که اغلب، نوع اتوماتیکِ آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های اطفای حریق گازی پاک به دو دسته اصلی گازهای بی‌اثر ig55 و گازهای هالی کربنی HFC227EA  تقسیم می‌شوند که  در این مطلب قصد داریم به معرفی و نحوه شارژ سیستم  های پایه ig55 بپردازیم.

سیستم پایه ig55 چیست؟

سیستم پایه  ig55 چیست؟

استفاده از گازهای هالون و CO2 در سیستم اطفای حریق، آسیب‌های مخرب و جبران‌ناپذیری بر محیط ‌زیست دارد. به‌ منظور حل این مشکل گازهای بی‌اثر دیگری به نام گاز ig55 جایگزین این گازهای سمی شده‌اند. این گاز که به جهت اطفاء حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد یک گاز پاک است که درصد آسیب‌ رسانی پایینی برای محیط‌ زیست دارد.

 گاز ig55 یک گاز بی‌اثر است که به جهت مهار آتش در مکان‌های با ارزش و مهمی مانند تاسیسات مخابرات، اتاق تابلو برق، موزه‌ها، اتاق‌های بایگانی، محیط کنترل سیگنال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاع از آخرین نحوه شارژ کپسول آتش نشانی و قیمت بروز آن

این گاز از خانواده  INERTS است که مخلوطی از گاز نیتروژن و آرگون، آن را می‌سازد. نیتروژن و آرگون گازهایی بی‌خطر برای سلامتی انسان هستند. از مشخصه‌های این گاز این است که بویی ندارد، غیرسمی و بدون اثر است و یک عایق الکتریکی به‌حساب می‌آید. گاز ig55 یک گاز کاملاً خنثی می‌باشد که با گازهای دیگر واکنش شیمیایی نمی‌دهد.

حرارت و دمای بالا تاثیری روی این گاز نداشته و آن را به مایع تبدیل نمی‌کند. این سیستم، مناسب‌ترین سیستم اطفاء حریق به حساب می‌آید، چرا که در آن افزایش ناگهانی حرارت که باعث بروز آسیب است دیده نمی‌شود. این نوع سیستم اطفاء حریق در هنگام مهار آتش با عدم ایجاد مه شرایط مطلوب برای نجات و یافتن درب خروجی را مهیا می‌کند.

با وجود این مزیت استفاده از این سیستم در محیط‌های شلوغ و پر رفت ‌و آمد بسیار حیاطی تلقی می‌شود، چرا که در این محیط‌ ها به علت شلوغی محیط در هنگام حادثه امکان فرار و تخلیه سریع  مکان وجود ندارد.

با توجه ‌به تمامی موارد ذکر شده به ‌عنوان نقاط قوت در این سیستم، قرارگرفتن افراد در معرض این گاز بیشتر از مدت ‌زمان یک دقیقه، احتمال خفگی را به همراه می‌آورد و همین امر یکی از معایب و نقاط ضعف این سیستم به شمار می‌آید.

در مورد تست هیدوراستاتیک بیشتر بدانید

شارژ سیستم‌های پایه ig55  چگونه  انجام می‌شود؟

تمام کپسول‌های آتش‌نشانی از جمله سیستم پایه ig55 پس از گذشت مدت ‌زمان معینی نیاز به شارژ مجدد دارند. به طور میانگین در صورت عدم استفاده از کپسول نیاز است تا شارژ  سیستم های پایه ig55 به‌صورت سالیانه انجام گیرد. در صورت عدم استفاده از مواد داخل کپسول نیاز است تا نسبت به شارژ کپسول آتش نشانی خود اقدام کنید. بعد از باز شدن کپسول‌ها اگر نیاز بود باید آن را سرویس کنید.

 

شارژ سیستم‌های پایه ig55 را در کجا می‌توان انجام داد؟

شارژ سیستم‌های پایه IG55 را در کجا می‌توان انجام داد؟

شرکت‌ های مختلفی در زمینه ارائه خدمات آتش‌نشانی اعم از شارژ و فروش و تعمیر انواع کپسول‌های آتش‌نشانی و سیستم‌ های پایه ig55  فعالیت دارند. در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به این شرکت‌ها بصورت حضوری و یا با هماهنگی اینترنتی  از خدمات آن‌ها در این زمینه بهره‌مند شوید و شارژ سیستم های پایه ig55 را به آن ها بسپارید. لازم است تا اقدامات لازم جهت شارژ سیستم های پایه ig55 را به شرکت‌های معتبر که پروانه و مجوز فعالیت دارند بسپارید. این شرکت‌ها آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما در این‌ خصوص هستند.

شرکت سد حریق ناجی که در زمینه ارائه خدمات آتش نشانی و شارژ کپسول های آتش نشانی از جمله سیستم های پایه ig55 فعالیت دارد، آماده ارائه هر گونه خدمات و مشاوره در این زمینه به شما متقاضیان است. در صورت نیاز به شارژ سیستم پایه ig55  می توانید از طریق سایت سد حریق ناجی با متخصصان در این زمینه ارتباط برقرار کنید و نسبت به شارژ کپسول اطفاء حریق و خرید کپسول آتش نشانی خود اقدام کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *