وبلاگ

سیستم اطفاء حریق فوم

سیستم اطفا حریق فوم

سیستم اطفاء حریق فوم یک سیستم جهانی و بسیار موثر و در برخی موارد تنها راه مقابله با آتش است. می توان از آن برای از بین بردن آتش سوزی از هر نوع و پیچیدگی، از جمله سوختن فرآورده های نفتی استفاده کرد.

شرکت ضد حریق ناجی  تجهیزات با کارایی بالا را تأمین می کند، طراحی، نصب و راه اندازی را برای ایجاد سیستم های آتش نشانی در انبارها، پمپ بنزین ها، تأسیسات ذخیره نفت، کشتی ها و همچنین در ساختمان های صنعتی و سایر ساختمان ها انجام می دهد.  سیستم اطفاء حریق فوم توسط مهندسان ما با رعایت کامل استانداردهای GOST و ایمنی آتش نشانی سازماندهی شده است.

سیستم اطفاء حریق فوم

سیستم اطفاء حریق فوم

آتش سوزی باید در اسرع وقت خاموش شود. یکی از راه های موثر برای خاموش کردن آتش، سیستم فوم است که شامل از بین بردن تقریباً آنی آتش در کل منطقه غرق شده در آتش است. در عین حال، این سیستم در حالت خودکار کار می کند، از تشخیص منبع آتش تا خاموش کردن کامل آن .اصل عملکرد این روش این است که مقدار زیادی فوم ضخیم روی سطح در حال سوختن پرتاب می شود و کل سطح را می پوشاند و اجازه نمی دهد اکسیژن وارد آتش شود، به طوری که شعله خاموش می شود. اطفاء حریق با فوم در کم ترین زمان ممکن انجام می شود.

درباره شارژ کپسول آتش نشانی بیشتر بخوانید

تجهیزات سیستم اطفاء حریق فوم

سیستم اطفاء حریق فوم شامل موارد زیر است:

 • مخزن مخصوص فوم
 • شیرهای اتوماتیک
 • نازل های فوم
 •  دستگاه ترکیب کننده آب و فوم

تجهیزات تولید فوم

محلول فوم تمام شده شامل فرمول ساده ای از کنسانتره فوم، آب و هوا است. فوم کنسانتره معمولاً به نسبت 1% یا 3% به 99% یا 97% آب مخلوط می شود.فوم می تواند با مسدود کردن دسترسی اکسیژن، آتش را متوقف کند و همچنین به دلیل وجود آب در ماده خاموش کننده، محل آتش را خنک کند. سیستم های مبتنی بر فوم شامل تولید کننده های فوم، میکسرها، پمپ ها، سیستم استفاده از پمپ فوم، سیستم فوم دوزینگ و سیستم بلدر تانک است.

درباره خدمات آتش نشانی بیشتر بدانید

سیستم بلدر تانک ( bladder tank)

سیستم بلدر تانک ( bladder tank)

سیستم بلدر تانک جزء اصلی سیستم فشار متعادل است که به هیچ منبع خارجی به جز منبع آب آتش نشانی نیاز ندارد. یک مخزن بلدر تانک، با تناسب های مناسب، فوم غلیظ را به منبع آب یک سیستم حفاظت آتش تزریق می کند و به طور خودکار در محدوده وسیعی از جریان ها و فشارها تناسب دارد.

سیستم استفاده از پمپ فوم

سیستم استفاده از پمپ فوم به دلیل عملکرد خوب، راندمان بالا و طیف گسترده ای از کاربردها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.از آنجایی که فوم در زمان استفاده از آب تولید می شود، تاسیسات اطفاء حریق آب و فوم دارای طراحی مشابه و اصول عملیاتی مشابه هستند. با این تفاوت که به جای آبپاش های معمولی از اسپرینکلرهایی با فوم مولد استفاده می شود. البته آب موجود در مخازن سیستم اتوماتیک باید حاوی عامل کف کننده باشد.

سیستم فوم دوزینگ

سیستم فوم دوزینگ

سیستم فوم دوزینگ به طور گسترده ای در سیستم های اطفاء حریق فوم مدرن استفاده می شود. آن ها توسط یک موتور هیدرولیک هدایت می شوند و به طور مستقل از منابع انرژی خارجی کار می کنند. محبوبیت این سیستم ها به دلیل سادگی طراحی و عدم وجود الزامات خاص در عملیات به دست آمد. پمپ دوز مقدار معینی از عامل کف کننده را در جریان آب آزاد می کند و جرم حاصل در حین از بین بردن منبع اشتعال ظاهر می شود.

نکته پایانی

استفاده از اطفاء حریق فوم در فضاهای بزرگ، یعنی در انبارها یا شرکت ها توصیه می شود. سیستم های فوم ثابت با استاندارد های ایمنی آتش نشانی مطابقت دارند. آن ها فوم را از طریق خط لوله به محل اشتعال انتقال می دهند و لایه ای از فوم غلیظ دسترسی اکسیژن به آتش را مسدود می کند. همچنین، تمام کارهای مربوط به طراحی، نصب و نگهداری سیستم اطفاء حریق فوم باید فقط توسط متخصصان مجرب و با تجربه زیاد در چنین کارهایی انجام شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهی در مورد “سیستم اطفاء حریق فوم

 1. احمد گفت:

  قیمت شارژ کپسول چنده؟

  1. alipiryaee گفت:

   به صفحه شارژ کپسول آتش نشانی مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *