وبلاگ

خدمات فروش کپسول آتش نشانی

خدمات فروش کپسول آتش نشانی
 • خدمات فروش کپسول آتش نشانی، به زبان فارسی خدماتی هستند که طیف گسترده‌ای از پیشنهادهایی را به منظور ارائه راهکارهای ایمنی در برابر آتش فراهم می‌کنند. این خدمات شامل توزیع، فروش و نگهداری کپسول‌های آتش نشانی می‌شوند که ابزارهای کوچک و کارآمدی هستند که برای مبارزه با آتش در مراحل ابتدایی آن به‌کار می‌روند. این کپسول‌ها دارای مواد منفجره آتش‌سوزی هستند و به طور طراحی شده‌اند که بدون آموزش تخصصی توسط افراد بدون تجربه قابل استفاده باشند.

  در کپسول آتش نشانی موادی مانند آب، فوم و گاز دی‌اکسیدکربن به کار می‌رود. این کپسول باید قابل‌حمل باشد و مقدار معینی از این مواد را در خود داشته باشد. برای خروج مواد خاموش‌کننده آتش از گاز دی‌اکسید و برای پرتاب آن از گاز نیتروژن استفاده می‌شود. البته کپسول‌های آتش نشانی دارای مقادیری از بی‌کربنات کلسیم نیز هستند. خدمات فروش کپسول آتش نشانی شامل ارائه و فروش انواع کپسول به قیمت مناسب همراه با مهر استاندارد، بیمه، شارژ کپسول، مشاوره رایگان و عقد قرارداد نگهداری کپسول است. البته این خدمات تنها برخی از خدمات ارائه شده توسط مرکز فروش کپسول آتش نشانی است.

  معمولاً در مراکز ارائه خدمات، انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق نیز به مشتریان ارائه می‌شود. باید از طریق نمایندگان قانونی و دارای تأییدیه از اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آتش نشانی، اقدام به خرید کنید. فروش انواع کپسول در وزن‌های مختلف توسط این مراکز انجام می‌شود. معمولاً کارشناسی و برآورد قیمت نیز به‌صورت رایگان برای مشتریان انجام می‌شود.

  موسسه ایمنی و آتش نشانی ناجی یکی از این مراکز ارائه خدمات فروش انواع تجهیزات آتش نشانی و شارژ انواع کپسول‌های آتش نشانی است. گروه تولیدی ناجی علاوه بر تأییدیه صنف فروشندگان لوازم آتش نشانی، دارای گواهینامه استاندارد ملی ایران به شماره ۸۶۹ و همچنین گواهینامه بین المللی ISO9001 و CE اروپا می‌باشد.

  انواع تجهیزات اطفای حریق

  انواع تجهیزات اطفای حریق

  ویژگی‌های یک کپسول آتش نشانی مناسب

  هنگام خرید کپسول آتش نشانی برای منزل از مرکز خدمات فروش کپسول آتش نشانی باید نکاتی را در نظر بگیرید. در درجه اول کپسول باید دارای بیمه معتبر باشد. جنس کپسول و لوازم جانبی آن مانند شلنگ باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. یک کپسول آتش نشانی خوب و استاندارد باید دارای بدنه ضخیم باشد. داشتن برچسب شارژ و شرکت فروشنده روی کپسول از اهمیت بسیار بالایی دارد. در واقع باید از خرید محصولات بدون برچسب خودداری کنید. یکی از نکات دیگر در هنگام خرید یک کپسول آتش نشانی، توجه به کارت تاریخ و زمان شارژ کپسول آتش نشانی آن است.

  انواع کلاس‌های آتش‌سوزی با یکدیگر متفاوت هستند؛ بنابراین باید با توجه به کلاس آتش‌سوزی، کپسول مناسب را خریداری کرد. انواع مختلفی از کپسول آتش نشانی در بازار تولید می‌شود. در ادامه به بررسی انواع کپسول بر اساس نوع خاموش‌کننده می‌پردازیم.

  انواع کپسول آتش نشانی بر اساس نوع خاموش‌کننده

  کپسول‌ها بر اساس نوع خاموش‌کننده شامل آب، پودر خشک و گاز دی‌اکسیدکربن دسته‌بندی می‌شوند. یکی از ارزان‌ترین و مرسوم‌ترین انواع کپسول، نوع خاموش‌کننده آب است. برای آتش‌سوزی از نوع کلاس A از این کپسول استفاده می‌شود. در واقع برای اشتعال موادی مانند چوب و کاغذ، لاستیک و پلاستیک و … از خاموش‌کننده آب استفاده می‌شود. کاربرد اصلی آن نیز برای فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک و انبار است. مرکز فروش کپسول آتش نشانی انواع مختلف کپسول را به مشتریان ارائه می‌دهد. یکی دیگر از انواع کپسول آتش نشانی، نوع خاموش‌کننده پودر خشک است. از این نوع برای خاموش‌کردن آتش‌سوزی کلاس A و B و C استفاده می‌شود. تشکیل یک پوسته و جلوگیری از پخش آتش از ویژگی‌های آن است. این نوع کپسول‌ها ارزان و برای مهار سوختن مایع، جامد و گاز کاربـرد دارند. نوع سوم کپسول‌های آتش نشانی، از نوع خاموش‌کننده گاز دی‌اکسیدکربن است. این خاموش‌کننده تحت‌فشار، آتش را خفه می‌کند و معمولاً در آتش‌سوزی کلاس نوع B و آتش‌سوزی‌های الکتریکی استفاده می‌شود. که هنگام خرید از شرکت سد حریق ناجی می توانید از خدمات فروش کپسول آتش نشانی برخوردار گردید.

  چه کپسول‌هایی مورد تأیید آتش نشانی هستند؟

  کپسول‌های آتش نشانی توسط برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. همان‌طور که قبلاً گفته شد، خرید این کپسول‎‌ها باید از نمایندگی رسمی و قانونی انجام شود. برندهای تولیدکننده کپسول دارای گواهی‌نامه و تأییدیه‌های لازم و استاندارد هستند. تولیدات این برندهای شناخته شده از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و مورد تأیید سازمان آتش نشانی می‌باشند. در هنگام ارائه خدمات فروش کپسول آتش نشانی در تهران یا شهرستان‌ها، فروشنده باید گواهی‌نامه استاندارد محصول را به مشتری ارائـه کند.

  کپسول‌های آتش نشانی استاندارد و مورد تأیید سازمان آتش نشانی، بهترین گزینه برای خرید هستند. با توجه به نوع کلاس آتش‌سوزی، کپسول موردنظر خریداری می‌شود. نام برندهای رسمی تولیدکننده کپسول در سایت سازمان آتش‌نشانی درج می‌شود. به همین دلیل به‌سادگی می‌توانید از استاندارد بودن کپسول خریداری شدـه، مطمئن شوید. این تأییدیه نشان‌دهنده کیفیت بالای محصول است.

  تجهیزات آتش نشانی

  انواع کپسول آتش نشانی

  قیمت انواع کپسول آتش نشانی

  در یک مرکز خدمات فروش کپسول آتش نشانی انواع مختلف این محصول وجود دارد. قیمت کپسول آتش نشانی بستگی به عوامل متعددی دارد. به عنوان مثال نوع کپسول، برند، قطر و ارتفاع، وزن، میزان طول پرتاب، زمان تخلیه و … در تعیین قیمت آن مؤثر هستند. این کپسول‌ها در وزن‌های 1 کیلوگرمی تا 75 کیلوگرمی تولید می‌شوند. به عنوان مثال کپسول پودری مدل یک کیلوگرمی برای وسایل نقلیه سبک کاربرد دارد. این کپسول دارای قیمت مناسبی است. با اضافه‌شدن وزن کپسول کاربرد آن نیز تغییر می‌کند.

  انواع کپسول آتش نشانی برای وسایل نقلیه سبک‌وسنگین، منازل، دفاتر و ادارات، پارکینگ‌ها، انبار و شوفاژخانه‌، پمپ‌بنزین و پالایشگاه و کارخانجات کاربرد دارند. هرکدام از این محصولات دارای قیمت مشخصی هستند که توسط مراکز خدمات فروش و شارژ کپسول آتش نشانی به مشتریان عرضه می‌شود.

  نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

  در هنگام آتش‌سوزی و ایجاد حریق باید خونسردی خود را حفظ کنید. انتخاب نوع کپسول در این مواقع بسیار مهم است. یک انتخاب اشتباه ممکن است موجب ایجاد خسارات جبران‌ناپذیری شود. مثلاً برای خاموش‌کردن حریق ناشی از تجهیزات برقی و الکترونیکی باید از کپسول‌های CO2 استفاده شود. مراکز خدمات فروش کپسول آتش نشانی توصیه‌های لازم هنگام فروش کپسول آتش نشانی CO2 و سایر کپسول‌ها را به مشتریان ارائه می‌کنند. برای خاموش‌کردن آتش به‌وسیله کپسول، در مرحله اول باید حتماً در فاصله 1 الی 2 متری از آتش قرار بگیرید. بعدازاین مرحله ضامن شیر کپسول را بکشید. با فشار دادن اهرم شیر کپسول و حرکت دست به طرفین، مواد خاموش‌کننده را به سمت آتش هدایـت کنید.

  در هنگام خریداری کپسول آتش نشانی از مرکز فروش کپسول آتش نشانی باید از نحوه کار با آن نیز اطلاع دقیق بیابید. عدم تسلط به استفاده درست از کپسول موجب ایجاد خسارات مالی و جانی خواهد شد. با توجه به نوع آتش‌سوزی از کپسول مناسب استفاده کنید.

  بهترین نوع کپسول آتش نشانی

  همان‌طور که گفته شد، کپسول‌های آتش نشانی توسط برندهای مختلف تولید می‌شوند. برند موردنظر باید دارای تأییدیه‌های رسمی و قانونی باشد. بهترین نوع کپسول آتش نشانی توسط سازمان آتش نشانی تأیید شده است؛ بنابراین تشخیص بهترین نوع برند کار راحتی است. کافی است که کپسول خریداری شده دارای استانداردهای لازم باشد. خدمات فروش کپسول آتش نشانی توسط مراکز معتبر به مشتریان ارائه می‌شود. این خدمات شامل معرفی برندهای معتبر و نحوه کار با کپسول آتش نشانی است. فروشندگان بهترین نوع کپسول را به مشتریان معرفی می‌کنند.

  با توجه به نوع کپسول و خدمات ارائـه شدـه توسط مرکز فروش کپسول آتش نشانی، نسبت به خرید کپسول استاندارد اقدام کنید. انواع کپسول آب، پودری و گاز دی‌اکسیدکربن در این مراکز به فروش می‌رسند. باید از خریداری محصولات چینی و تقلبی پرهیز کنید. این کپسول‌ها استانداردهای لازم را ندارند و خطرناک هستند. از این کپسول‌ها با نام کپسول یک‌بارمصرف چینی یاد می‌شود. با در نظر گرفتن ویژگی‌هایی مانند نوع خاموش‌کننده، جنس بدنه، میزان فشار و طول پرتاب، مدت‌زمان تخلیـه مواد، رنگ داخلی سیلندر و عملکرد کپسول نسبت به خرید کپسول آتش نشانی موردنظر اقدام کنید. برندهای ایرانی در زمینه تولید انواع کپسول آتش نشانی فعالیت دارند. این محصولات با کیفیت بالا و استاندارد تولید می‌شوند. از ویژگی‌های برندهای داخلی می‌توان از سازگار بودن با محیط‌زیست، قدرت زیاد مهار آتش، استفاده از مواد تجزیه‌پذیر و قیمت مقرون‌به‌صرفه نام برد.

  خدمات فروش کپسول آتش نشانی

  خدمات فروش کپسول آتش نشانی

  جمع بندی

  خدمات فروش کپسول آتش نشانی جنبه مهمی از ایمنی در برابر آتش را تشکیل می‌دهند و ابزارهای موثری را برای مقابله سریع و کارآمد با آتش ارائه می‌دهند. با درک انواع مختلف، مزایا و نیازهای نگهداری، افراد و کسب‌وکارها می‌توانند آمادگی خود در برابر آتش را افزایش دهند و محیط‌های خود را محافظت کنند. بهتر است پیشگام باشید و ایمنی را حفظ کنید.

  مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش و شارژ انواع کپسول آتش نشانی

  ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید:

  تلفن دفتر: 02133868565

  تلفن همراه: 09125501793

  سوالات متداول

  • چقدر باید از کپسول‌های آتش نشانی برای بازرسی استفاده کرد؟

  بازرسی‌های منظم بسیار حائز اهمیت است. هر ماه بررسی‌های بصری را انجام دهید و بازرسی‌های جامع‌تر را سالانه انجام دهید.

  • آیا می‌توان کپسول آتش نشانی استفاده شده را شارژ کرد؟

  بله، اغلب کپسول‌ها پس از استفاده توسط یک حرفه‌ای قابل شارژ می‌باشند. این کار تضمین می‌کند که آنها برای بحران‌های آینده آماده باشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *