وبلاگ

کپسول آتش نشانی برای خودرو | بهترین کپسول های موجود در بازار

بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو

کپسول آتش نشانی خودرو یک مورد اجباری در داخل وسایل نقلیه است، زیرا مانند کمربند ایمنی، آینه دید عقب یا پشتی سر، ضروری است و می تواند جان انسان ها را نجات دهد.   کپسول های آتش نشانی معمولاً 5 سال اعتبار دارند. حتی برخی از کپسول های آتش نشانی بادوام تری نیز وجود دارد، اما محتویات آن ها باید سالانه تعویض ( شارژ کپسول آتش نشانی ) شود.  هم چنین بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو کپسول ABC است.

شرکت سد حریق ناجی،  عرضه کننده انواع کپسول های آتش نشانی فوم، پودر و دی اکسید کربن و… می باشد که با تجربه زیاد در زمینه ایمنی و اطفاء حریق محصولات و خدمات گوناگونی مانند بهترین کپسول آتش نشانی خودرو را به شرکت‌ها سازمان‌ها و افراد ارائه می دهد.

انواع کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی برای خودرو

انواع کپسول آتش نشانی برای خودرو

برای این که بتوانید بهترین کپسول آتش نشانی خودرو، را بشناسید، باید کلاس های مختلف آتش نشانی را نیز بشناسید.

کلاس های آتش نشانی

زمان آن فرا رسیده است که تفاوت بین بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو را درک کنیم:

نوع A

این طبقه ای است که در آن آتش سوزی توسط مواد جامد مانند کاغذ، لاستیک، پنبه، چوب و پارچه ایجاد می شود. این نوع آتش سوزی است که بقایای سوختگی مانند خاکستر بر جای می گذارد و علاوه بر این، می تواند سطوح بسیار عمیق را بسوزاند.

نوع B

این آتش سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند نفت سفید، بنزین و روغن است و بر خلاف کلاس A، هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد. در این کلاس آتش فقط سطح می سوزد.

نوع C

بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو  برای آتش سوزی هایی هستند که از تجهیزات الکتریکی پر انرژی مانند تابلوهای برق و ماشین های الکتریکی تشکیل شده اند.

نوع D

با مواد قابل اشتعال اتفاق می افتد. از جمله این مواد می توان به پودر منیزیم و آلومینیوم اشاره کرد و در این نوع آتش سوزی هرگز نباید اقدام به خاموش کردن آتش با آب کرد.

نوع K

در این کلاس، آتش سوزی هایی هستند که توسط روغن و گریس در آشپزخانه ایجاد می شوند. این ها حوادث مربوط به کباب پز، ماهی تابه و سرخ کن است.

تا سال 2015 پرکاربردترین و بهترین کپسول آتش نشانی خودرو  از نوع BC بود. که برای مبارزه با آتش سوزی در مواد الکتریکی پرانرژی و مایعات قابل اشتعال است. در اوایل سال 2015، شورای ملی ترافیک  جایگزینی مدل های BC با کپسول های آتش نشانی پودری جدید برای کلاس های ABC را نشان داد. این خاموش کننده خودرو برای خاموش کردن آتش ناشی از مواد الکتریکی پرانرژی مانند باتری خودرو و سیم کشی کار می کند. شما با وارد شدن به صفحه شارژ کپسول آتش نشانی مراجعه فرمایید.

کپسول آتش نشانی نصب شده در ستون خودرو

کپسول نصب در قسمت عقب خودرو

انواع مختلفی از کپسول های آتش نشانی موجود بازار

کپسول آتش نشانی کلاس ABC

این یکی از انواع کپسول های آتش نشانی است که بیش ترین تعداد کلاس های آتش نشانی را برآورده می کند و بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو  است و دارای یک پودر متمایز است که در آتش سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال، مواد جامد و تجهیزات پر انرژی عمل می کند.

کپسول آتش نشانی با دی اکسید کربن

می تواند در آتش سوزی های کلاس C و تجهیزات الکتریکی برق دار استفاده شود. هم چنین با آتش‌های کلاس A و B مقابله می‌کند و یکی از بهترین کپسول آتش نشانی خودرو  در اطراف است.

کپسول آتش نشانی با آب تحت فشار

یکی از خاص ترین انواع کپسول آتش نشانی برای خودرو است که فقط برای آتش سوزی های کلاس A مناسب است، یعنی زمانی که آتش توسط مواد جامد مانند چوب، کاغذ و پارچه ایجاد شده باشد.

کپسول آتش نشانی با مواد شیمیایی خشک

بیش تر برای مایعات قابل اشتعال کلاس B مناسب است، اما در برابر آتش کلاس A و C نیز کار می کند.

کپسول آتش نشانی با پودر شیمیایی مخصوص

یکی از بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو  است که برای آتش سوزی کلاس D نشان داده شده است، یعنی با مواد قابل اشتعال مبارزه می کند.

کاربرد بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو

استفاده از بهترین کپسول آتش نشانی خودرو اجباری نیست، اما استفاده از آن توصیه می شود زیرا می تواند با محافظت از سلامت فیزیکی رانندگان و سرنشینان خودرو، جان افراد را نجات دهد.  هم چنین مهم است که از به روز رسانی قوانین آگاه باشید زیرا قانون در هر زمان ممکن است تغییر کند، بنابراین سعی کنید کپسول آتش نشانی ABC را در ماشین خود نگه دارید و با خیالی آسوده سفر کنید. با وارد شدن به صفحه تست هیدرواستاتیک در مورد این فرایند بیشتر بدانید.

کاربرد کپسول آتش نشانی خودرو چیست؟

بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو نوعی محصول است که داخل آن مقداری گرد و غبار یا کف وجود دارد که برای خاموش کردن آتش های کوچک در خودروها ضروری است.

بهترین مدل های کپسول آتش نشانی برای اتومبیل

در پایین بهترین مدل های کپسول های آتش نشانی را گفته ایم. اگر مدل دیگری می شناسید که برای خودرو مناسب است. لطفا برای ما کامنت کنید.

کپسول آتش نشانی خودروی 2 کیلوگرمی سد حریق ناجی

سد حریق ناجی که یکی از بهترین تولیدکنندگان کپسول آتش نشانی در ایران است که این مدل را بر روی استفاده در وسایل نقلیه عرضه کرده است و نگهداری آسان در فضاهای مختلف از جمله زیر صندلی سرنشین دارد.

کپسول آتش نشانی 1 کیلوگرمی سد حریق ناجی

بهترین کپسول آتش نشانی برای خودرو، کپسول آتش نشانی 1 کیلوگرمی سد حریق ناجی می باشدکه این خاموش کننده از نوع ABC است، تنها 1 لوله قادر به خاموش کردن 3 نوع آتش در ماشین شما یا سایر ماشین های موجود است. برای خرید کپسول آتش نشانی co2 به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

کپسول نصب شده جلوی صندی جلوی خودرو

کپسول نصب شده در قسمت صندلی سمت شاگرد خودرو

خرید بهترین کپسول آتش نشانی برای اتوموبیل

قبل از کپسول آتش نشانی برای خودرو، شرایطی مانند اندازه، نوع، آن چه ماشین شما از آن پشتیبانی می کند را به دقت تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید و به نوعی ایمن تر در ماشین خود رانندگی کنید.  برای به دست آوردن بهترین تجهیزات آتش نشانی می توانید روی کپسول های آتش نشانی سد حریق ناجی حساب کنید. با تعهد، چابکی و کارایی، این شرکت علاوه بر فروش کپسول آتش نشانی، شارژ کپسول را نیز انجام خواهد داد. شرکت سد حریق ناجی با داشتن تیمی شایسته و واجد شرایط، آماده پاسخگویی به تمامی نیازهای شما با ارائه راه حل های قابل اجرا و هوشمند است.  پس از فرصت استفاده کنید و محصولات بیش تری را خریداری کنید.

مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش انواع کپسول آتش نشانی CO2

ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید:

تلفن دفتر: 02133868565

تلفن همراه: 09125501793

سوالات متداول

  • آیا همه خودروها نیاز به کپسول آتش‌نشانی دارند؟

بله، کپسول آتش‌نشانی برای خودرو یکی از ابزارهای ایمنی ضروری در هر خودرو می‌باشد.

  • چگونه می‌توان آتش‌نشانی را در خودرو نصب کرد؟

نصب کپسول آتش‌نشانی بهتر است به وسیله کارشناسان حرفه‌ای صورت گیرد تا به درستی نصب شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *