وبلاگ

کپسول اتش نشانی مناسب برای منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

بارها در اخبار از حوادثی که هر ساله در اثر آتش سوزی منازل رخ می دهد شنیده اید. حوادثی که منجر به خسارات مالی و جانی بسیاری می شود. شاید بتوان خسارات مالی را جبران کرد. اما خسارت های جانی جبرانی ندارد. و ممکن است با یک بی اختیاطی جان عزیزانمان را به خطر بیندازیم. شاید اگر یک کپسول آتش نشانی در خانه تان داشته باشید در زمان وقوع این دست حوادث می توانید از ایجاد این دست حوادث جلوگیری کنید. در ادامه در رابطه با کپسول آتش نشانی مناسب منزل توضیحاتی خواهیم داد. و از اهمیت شارژ کپسول آتش نشانی برای منازل با شما صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی چهار نوع کپسول آتش نشانی موجود است. کپسول آتش نشانی پودر و گاز، کپسول آتش نشانی پودر و گاز، کپسول آتش نشانی co2 (کربن دی اکسید)، کپسول فوم و گاز، سوپر خاموش کننده ها که هر کدام مصارف خاص خود را دارند. و باید قبل از خرید نکات مربوط به آن و کاربرد هایش را مطالعه کنید. تا با حواس جمع اقدام به خرید کپسول آتش نشانی کنید.

کدام کپسول آتش نشانی مناسب منزل است

بهترین خاموش کننده برای منازل، کپسول آتش نشانی CO2 است. شاید یکی از مهمترین علل انتخاب این کپسول برای منازل غلبه آن بر اکسیژن موجود در محیط است. همانطور که می دانید اکسیژن موجب شعله ور شدن آتش می شود. به علاوه کپسول های کربن دی اکسید سمی نیستند. و هیچ آسیبی به افراد که در محل حادثه قرار دارند وارد نمی کند.

نکته جالبی در این کپسول ها وجود دارد این است که کپسول کربن دی اکسید جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد. گاهی ممکن است آتش سوزی در اثر وسایل الکتریکی اتفاق بیوفتد.

بنابراین نباید از آب برای خاموش کردن آنها استفاده کرد. و یا گاهس بعضی افراد برای خاموشی از پتو استفاده می کنند. که این مورد نیز توصیه نمی شود. زیرا ممکن است منجر به شعله ور شدن پتو و افزایش آتش سوزی شود.

بنابراین بهترین وسیله برای خاموش کردن آتشی که توسط وسایل الکتریکی ایجاد شده، کپسول آتش نشانی co2 است.

در صورتی که در محل کار یا منزلتان با لوازم برقی سر و کار دارید. و قصد تهیه کپسول آتش نشانی CO2 را دارید. کافیست روی لینک آن کلیک تا به صفحه خرید هدایت شود. و در صورت نیاز می توانید از طریق چت واتساپ با مشاوران ناجی صحبت کنید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

نوع دیگری از کپسول آتش نشانی مناسب منزل، نوع پودری آن است. که پودری بر پایه مواد شیمیایی می باشد. این پودر را بر روی آتش اسپری می کنند تا شعله های آن مهار شود. البته کپسول های پودری معایبی هم دارند. از قبیل کاهش دید در زمان استفاده از کپسول همچنین شیمیایی بودنش که بعد از استفاده ممکن است به برخی از لوازم منزل آسیب برساند. مخصوصا اگر در آشپزخانه استفاده شود. موجب خرابی مواد غذایی خواهد شد. بنابراین بهترین نوع کپسول آتش نشانی مناسب منزل، کپسول کربن دی اکسید است.

در صورتی که کپسول انتخابی تان،کپسول پودری است و از انتخابتان اطمینان دارید. لیست کپسول آتش نشانی پودر و گاز را از طریق لینک مربوطه مشاهده کنید و برای خرید آن اقدام کنید.

کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه

با توجه به اینکه در محیط آشپزخانه مواد غذایی و لوازم الکتریکی وجود دارد. بهترین انتخاب کپسول حاوی مواد شیمیایی است که این مواد حاوی بی کربنات می باشد. و در دمای بالا تبدیل به کربن دی اکسید می شود. همانطور که در بالا گفته شد کپسول های حاوی کربن دی اکسید مانع رسیدن اکسیژن به آتش می شود. بنابراین شعله های آتش به سرعت مهار خواهند شد.

کپسول آتش نشانی مناسب پارکینگ

با توجه به اینکه اغلب آتش سوزی های که در پارکینگ رخ می دهد. مایعات و الکتریسته نقش مهمی در آن دارد. بهترین گزینه برای مهار کردن آتش، استفاده از کپسول آتش نشانی CO2 است. که جریان الکتریسیته را عبور نمی دهد.

نکته اول: وزن کپسول آتش نشانی، در انتخاب یک کپسول مناسب برای منزل بسیار مهم است. باید وزنش به گونه ای باشد که به راحتی بتوان آن را در زمان وقوع حادثه جابه جا کرد.

نکته دوم: نکته دوم نیز بسیار مهم است. و آن هم نصب کپسول در محل مناسب است. سعی کنید کپسول را در محلی که احتمال می دهید آتش سوزی در آنجا اتفاق بیوفتد قرار دهید. مانند آشپزخانه، پارکینگ

نکته سوم: مربوط به شارژ کپسول آتش نشانی است. به این صورت که پس از هر بار استفاده از کپسول آتش نشانی باید آن را مجدد شارژ کرد.

و مورد دیگری که زمان نصب باید به آن توجه کنید این است که آن را در محلی دور از دسترس کودکان قرار دهید.

مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش انواع کپسول آتش نشانی CO2

ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید: 

تلفن دفتر: 02133868565

تلفن همراه: 09125501793

مطالب مرتبط
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *