وبلاگ

کپسول ‌آتش نشانی خودرو

فروش کپسول آتش نشانی خودرو
 • یکی از انواع کپسول ‌آتش نشانی، کپسول ‌آتش نشانی خودرو است. بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده حدود 20 درصد از کل آتش‌سوزی‌های ایجاد شده، مربوط به خودرو‌ می‌باشد. همین عامل باعث شده تا وجود کپسول ‌آتش نشانی یک نیاز ضروری برای یک خودرو باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد بیشتر راجع به این نوع کپسول صحبت کنیم. همچنین نکات مهمی را راجع به فروش کپسول ‌ خودرو بیان‌ می‌کنیم.

  در ادامه موسسه ایمنی و آتش نشانی ناجی به بیان نکاتی در خصوص کپسول‌های آتش نشانی مخصوص خودرو و معرفی بهترین و مناسب‌ترین نوع کپسول برای خودرو می‌پردازیم.

  انواع آتش‌سوزی‎‌های احتمالی در خودرو

  همانطور که اشاره کردیم کپسول‌های ‌آتش نشانی انواع مختلفی دارند. هر یک از انواع کپسول ‌آتش نشانی برای نوع خاصی حریق مناسب‌ می‌باشند. بنابراین بهتر است قبل از خرید بهترین مارک کپسول ‌آتش نشانی خودرو، انواع حریق که احتمال رخ دادن آن‌ها در خودرو بیشتر است را بشناسیم.

  معمولا در ایجاد آتش در خودرو، چندین عامل نقش دارند. برای مثال هنگامی که یک آتش در خودرو ایجاد‌ می‌شود، عواملی مانند: نقص فنی، مشکلات مکانیکی و عوامل شیمیایی به عنوان عوامل اصلی در ایجاد حریق معرفی‌ می‌شوند. عامل آتش سوزی هر چه که باشد، به هر حال شروع آتش در یک خودرو امری نامطلوب است. انواع حریق محتمل برای یک خودرو به شرح زیر است.

  • کلاس A: در حریق‌های مربوط به این کلاس، موادی مانند چوب، پارچه و لاستیک‌ می‌سوزند. همانطورکه‌ می‌دانیم، در خودرو به وفور این مواد به کار رفته است. بنابراین وجود حریق کلاس A در یک خودرو بسیار محتمل است. در ادامه نکاتی را راجع به فروش کپسول ‌آتش نشانی خودرو بیان‌ می‌کنیم که به مهار حریق از این نوع کمک شایانی‌ می‌کند.
  • کلاس B: این نوع حریق مربوط به سوختن انواع مایعات اشتعال‌زا است. واضح است که سوخت خودروها که شامل بنزین و گازوئیل و … است عامل حریق کلاس B در خودرو‌ می‌باشد.
  • کلاس E: این کلاس از حریق بیشتر مربوط به نیروی الکتریسیته است. وجود برق در خودرو عامل به وجود آمدن حریق کلاس E‌ می‌باشد.

  فروش کپسول آتش نشانی خودرو

  کپسول آتش نشانی خودرو چیست؟

  حریق و ترس از آن همواره یکی از ترس‌های بزرگ بشر بوده است. به همین دلیل بشر برای مقابله با این ترس راهکارهای گوناگونی را به کار گرفته است. یکی از راهکارهای فوری و قطعی که برای مهار حریق توسط بشر کشف و ارائه شده، استفاده از کپسول آتش نشانی است. معرفی این محصول و کارایی بالایی که داشت باعث شد تا انواع متفاوتی از آن تولید شود. شاید تصور کنید تمامی کپسول‌های ‌آتش نشانی یک نوع هستند و تفاوتی میان آن‌ها وجود ندارد. اما تفاوت‌های فاحشی در میان انواع کپسول ‌‌آتش نشانی و نوع کاربرد آن‌ها وجود دارد.

  مورد اول

  در میان انواع کپسول آتش نشانی، نوع ABC که به کپسول‌های پودر و گاز نیز معروف هستند، برای خودرو مناسب‌تر به نظر‌ می‌رسند. این نوع کپسول برای مهار حریق ایجاد شده توسط مایعات اشتعال‌زا مانند: بنزین و گازوئیل مفید‌ می‌باشد. علاوه بر آن قادر به مهار آتش ایجاد شده با منشا مواد پلاستیکی‌ می‌باشد. نکته مهم دیگر راجع به کپسول ABC این است که روی حریق‌های ایجاد شده با منشا الکتریسیته، تاثیر منفی ندارد و باعث ایجاد خطر نمی‌شود. هنگام فروش کپسول ‌آتش نشانی خودرو به خریدار راجع به محصول توضیحات لازم راجع به نوع کپسول داده‌ می‌شود.

  مورد دوم

  در هنگام استفاده از کپسول ABC روی حریق ایجاد شده، توجه کنید که در پایان کار بقایای محتویات کپسول را از محل پاکسازی کنید. این امر به دلیل آن است که کپسول ABC‌ می‌تواند باعث ایجاد اثرات منفی مانند خوردگی روی موتور خودرو شود

  مورد سوم

  در مواردی دیده شده است که کپسول ‌آتش نشانی کف و گاز نیز برای خودرو مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. اما توجه کنید که نوع پودر و گاز نسبت به نوع کف و گاز قدرت مهار حریق بیشتری دارد. از طرفی دیگر امکان یخ زدگی در نوع ABC وجود ندارد. در حالی که در نوع کف و گاز امکان یخ زدگی محتمل است. بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده، بهتر است در موقع خرید نکات گفته شده را به خاطر داشته باشید.

  مورد چهارم

  توجه کنید که کپسول ‌آتش نشانی نوع co2 به هیچ عنوان انتخاب مناسبی برای خودرو نمی‌باشد. به همین علت از خرید و استفاده کپسول آنتش نشانی خودرو خودداری کنید. تنها کپسول های پودر و گاز بهترین و مناسب ترین نوع کپسول برای خودروها هستند.

  فروش کپسول آتش نشانی خودرو

  اندازه مناسب برای یک کپسول ‌آتش نشانی خودرو

  معمولا فروشندگان در هنگام فروش کپسول ‌آتش نشانی خودرو، انواع متفاوتی از اندازه‌ها را به خریدار پیشنهاد‌ می‌دهند. برای همین لازم است تا راجع به اندازه کپسول ‌آتش نشانی نیز نکاتی را بدانید تا خریدی مقرون به صرفه انجام دهید..

  برای نوع ABC معمولا نوع یک و دو کیلوگرمی نوع بهتری به شمار‌ می‌آیند. انواع کوچک‌تری از این کپسول‌ها نیز در بازار عرضه‌ می‌شوند. اما معمولا نوع کوچک‌تر از یک کیلوگرم کارایی بالایی ندارد. کپسول‌های نوع یک کیلوگرمی در مدت زمانی حدودی 6 ثانیه و نوع دو کیلوگرمی در مدت زمانی حدودی 10 ثانیه تخلیه‌ می‌شوند.

  به طور کلی خودرو به دلیل وجود بنزین، روغن و اجزای پلاستیکی از قابلیت اشتعال پذیری بالایی برخوردار است. تصور کنید حتی یک نقص فنی کوچک و ساده در سیستم برق خودرو نیز می تواند باعث ایجاد حریق شود. وجود تجهیزات آتش نشانی مانند کپسول آتش نشانی می تواند ابزاری برای مقابله با این حادثه ناگوار باشد.

  توجه کنید که نوع و اندازه ماشین نیز‌ می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار روی اندازه کپسول ‌آتش نشانی مناسب باشد. به همین دلیل اگر دارای ماشینی با اندازه بزرگ مثلا کامیون و ون هستید، بهتر است از نوع 2 کیلوگرمی استفاده کنید. برای خودروهای کوچک‌تر نیز همانطور که گفته شد نوع یک کیلوگرمی کافی‌ می‌باشد.

  نکات مهم در مورد  کپسول خودرو

  نکته اول

  شارژ کپسول آتش نشانی خود را فراموش نکنید. معمولا در هنگام فروش کپسول ‌آتش نشانی خودرو زمان مناسب برای شارژ مجدد آن به شما اعلام‌ می‌شود. حتی روی کپسول ‌آتش نشانی تاریخ معین برای شارژ مجدد آن ذکر‌ می‌شود. بنابراین فراموش نکنید کپسول را در موعد مقرر شارژ کنید. توجه کنید که یک کپسول بدون شارژ تفاوتی با نداشتن کپسول ‌آتش نشانی نخواهد داشت. بنابراین شارژ کپسول آتش نشانی می تواند اولین و مهمترین نکته در مورد کپسول های آتش نشانی خودرو باشد.

  اگر از نحوه شارژ کپسول آتش نشانی اطلاعی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

  نکته دوم

  برای استفاده از کپسول ‌آتش نشانی خودرو دقت کنید که آن را در مکانی قرار دهید که به راحتی قابل دسترس باشد. انتخاب مناسب ترین محل نصب کپسول آتش نشانی در خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در هنگام حریق به ویژه حریق ایجاد شده در ماشین، سرعت عمل بسیار مهم است. مکان پیشنهادی که برای کپسول ‌آتش نشانی مناسب به نظر‌ می‌رسد، زیر صندلی شاگرد‌ می‌باشد. اگر احساس‌ می‌کنید که در زیر صندلی شاگرد فضای کافی وجود ندارد و یا فضای زیادی از ماشین شما اشغال شده است، صندوق عقب نیز گزینه مناسبی برای نگهداری کپسول به نظر‌ می‌رسد. اما توجه کنید که کپسول نباید در صندوق عقب در معرض آسیب‌های مداوم ناشی از حرکت خودرو قرار بگیرد.

  نکته سوم

  معمولا فروشندگان در هنگام فروش کپسول ‌آتش نشانی خودرو انواع برند‌ها و قیمت‌ کپسول آتش نشانی موجود در بازار را در اختیار شما قرار‌ می‌دهند. سعی کنید با قیمتی مقرون به صرف اقدام به خرید کپسول آتش نشانی مناسب کنید. امروزه علاوه بر مراکز پخش تجهیزات ایمنی در بازار، سایت های اینترنتی نیز به فروش کپسول آتش نشانی در تهران روی آورده اند.

  نکته چهارم

  در هنگام خرید و یا در مدت نگهداری کپسول به صحت کپسولی که تحویل‌ می‌گیرید، توجه کنید. مواردی مانند: پلمپ کپسول و پین ضامن را چک کنید تا از صحت کپسول مطمئن شوید. علاوه بر آن بدنه کپسول را نیز بررسی کنید تا آسیبی متوجه آن نباشد. هر گونه آسیب حاد به کپسول که منجر به ایجاد نشتی در آن شود، یک زنگ خطر‌ می‌باشد. علاوه بر موارد گفته شده، دهانه تخلیه و نازل را نیز مورد بازبینی قرار دهید تا مسیر آن مسدود نشده باشد.

  سخن آخر

  ترس از حریق حتی در خودرو یک ترس نگران کننده است که نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد. استفاده از کپسول ‌آتش نشانی در خودرو معمولا بهترین گزینه برای جلوگیری از ایجاد حریق در خودرو‌ می‌باشد. اما هر کپسول ‌آتش نشانی با هر محتوا و اندازه‌ای معمولا مناسب یک خودرو نمی‌باشد.

  با دانستن نکاتی راجع به انواع کپسول ‌آتش نشانی خودرو‌ می‌توان بهترین انتخاب را داشت. در این مقاله سعی شد نکات مهم راجع به کپسول خودرو بیان شود. تا در هنگام خرید و فروش کپسول خودرو، فرد خریدار متضرر نشود. توجه کنید که بهتر است بهترین مارک کپسول ‌آتش نشانی خودرو را خریداری کنید تا با یکبار هزینه از سطح ایمنی ماشین خود مطمئن شوید.

  مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش کپسول خودرو

  ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید:

  تلفن دفتر: 02133868565

  تلفن همراه: 09125501793

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *