وبلاگ

فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز

به خوبی می‌دانید که کپسول آتش نشانی وسیله‌ای برای کنترل و خاموش کردن آتش‌سوزی‌های کوچک است که غالباً در شرایط اضطراری از آن‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی کپسول آتش نشانی متشکل از یک مخزن تحت فشار استوانه‌ای است که برای خاموش کردن آتش تخلیه می‌شود. البته کپسول‌های آتش نشانی که دارای مخازن غیر استوانه‌ای هستند نیز ساخته شده اما این مدل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید و فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز اهمیت ویژه‌ای دارد که امروز قصد داریم در مورد این اهمیت و نکاتی که برای خرید آن باید بدانید، بیشتر صحبت کنیم.

کپسول‌های آتش نشانی که اولین خط دفاعی محسوب می‌شوند، اغلب توسط افراد و صاحبان مشاغل نادیده گرفته می‌شوند و حتی گاهی آن‌ها را به عنوان یک هزینه اضافی برای کسب‌وکار خود در نظر می‌گیرند.

در ادامه موسسه ایمنی و آتش نشانی ناجی به بیان نکاتی در کپسول‌های پودر و گاز می‌پردازد و نکاتی مهم در زمینه خرید و فروش کپسول پودری در اختیار شما قرار می‌دهد. پس تا انتها همراه ما باشید.

مزایای استفاده از کپسول آتش نشانی پودر و گاز

طبق انجمن ملی حفاظت از آتش امریکا (NFPA) استفاده از این کپسول‌های خاموش کننده آتش می‌تواند آتش را تا حد زیادی کاهش داده و کنترل کند. برای ساختمان‌های آپارتمانی و همچنین مراکز درمانی وجود کپسول آتش نشانی می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش خسارات ناشی از آتش‌سوزی داشته باشد. این کپسول‌ها تنها یک قوطی قرمز که آن را آویزان کرده‌اید نیستند و نقش‌های بسیار مهمی برای شما ایفا خواهند کرد.

تقریباً در 80 درصد از حوادث آتش‌سوزی، یک کپسول آتش نشانی ساده قابل حمل تنها چیزی است که برای اطفا حریق لازم است. همچنین مطالعات نشان داده که 60 درصد از آتش‌سوزی‌ها حتی گزارش هم نمی‌شوند. این بدان معناست که این آتش‌سوزی‌ها شدید نبوده و به راحتی با کپسول‌ها مهار شده‌اند. بنابراین خرید و فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز یک ضرورت برای امنیت شما به حساب می‌آید.

این کپسول‌های قرمز رنگ کوچک می‌تواند زندگی و جان افراد را نجات دهد. آن‌ها یکی از تجهیزات بسیار مهمی هستند که باید در ساختمان‌های مسکونی و تجاری وجود داشته باشد. البته ناگفته نماند که تنها خرید یک کپسول آتش نشانی مهم نیست. بلکه باید اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه نوعی از آن را خریداری کنید. اگر در حال جایگزین کردن کپسول قدیمی خود هستید، انتخاب کپسول جدید برایتان آسان است. اما اگر از تازه‌واردان در این بازار هستید، عوامل متعددی را برای خرید باید در نظر بگیرید.

فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز

رتبه و درجه‌بندی کپسول‌های آتش نشانی پودری

رتبه و کلاس‌بندی کپسول‌های آتش نشانی اغلب با عدد و حروف الفبا روی آن‌ها نشان داده می‌شوند که نوع خانگی آن‌ها دارای برچسب‌های A، B، C و F هستند. این حروف نشان می‌دهند که هرکدام برای چه نوع آتش‌سوزی طراحی شده‌اند. همچنین اعداد روی برچسب‌ها نشان دهنده میزان کارایی کپسول است که هرچه عدد بالاتر باشد کپسول مؤثرتر عمل می‌کند. خرید و فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز نیز با درجه‌بندی در بازار انجام می‌شود که انتخاب را برای شما راحت‌تر و دقیق‌تر می‌کند.

کپسول آتش نشانی پودری برای چه نوع آتش‌سوزی مناسب است؟

با توجه به حوادث آتش‌سوزی که سال‌های اخیر در منازل مسکونی، ساختمان‌های اداری و تجاری اتفاق افتاد، خرید و استفاده از این نوع تجهیزات اطفاء حریق نیز به شدت افزایش پیدا کرد. اما مهم‌ترین نکته قبل از خرید و تهیه هر نوع کپسول آتش نشانی این است که، باید بدانید چه نوع کپسولی برای چه نوع آتش‌سوزی مناسب است.

کپسول‌های پودر و گاز برای آتش‌سوزی‌هایی که نوع A، B و C است، مناسب اند. بدین معنی که از این کپسول‌ها برای خاموش یا کنترل کردن آتش جامدات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان‌طور که از اسم این کپسول مشخص است مواد موجود در آن پودر است که برای خاموش کردن چوب، فلز، پارچه و… بسیار مناسب است. البته اگر مواد آتش گرفته شما از جنس کاغذ هستند، بهتر است از این نوع کپسول استفاده نشود. این نوع کپسول‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند، به همین دلیل فروش کپسول آتش نشانی پودری در بازار افزایش پیدا کرده است.

اندازه مناسب کپسول های پودر و گاز کدام است؟

اندازه کپسولی که تهیه می‌کنید به اندازه کارایی آن مهم نیست. کپسول‌های بزرگ‌تر حجم بیشتر از مواد را در اختیار شما قرار می‌دهند که تا حد بسیاری به اندازه فضایی که می‌خواهید برای امنیت آن کپسول تهیه کنید، بستگی دارد. اگر کپسول مناسب را انتخاب نکرده باشید هرچقدر هم که بزرگ‌تر خریداری کنید برایتان مفید نخواهد بود. بنابراین کارایی بسیار مهم‌تر از اندازه است.

همچنین بهتر است بدانید کپسول‌های آتش نشانی پودر و گاز ناجی در اندازه و وزن‌های مختلف در حال تولید و عرضه به بازار است. شما می‌توانید برای خرید انواع کپسول آتش نشانی پودر و گاز با ما تماس بگیرید و با قیمتی مناسب آن‌ها را سفارش دهید.

به چه تعداد کپسول آتش نشانی پودری نیاز دارید؟

ممکن است هنگام خرید و فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز به این فکر کنید که چه تعداد نیاز دارید؟ تعداد این کپسول‌ها به فضا شما و میزان خطر احتمالی در آن بستگی دارد. طبیعی است که برای فضاهای پر خطر و بزرگ‌تر به تعداد بیشتری نیاز داشته باشید. اما برای دانستن تعداد دقیق‌تر می‌توانید با یک متخصص مشورت کنید و همچنین با مراکزی که اقدام به فروش و شارژ کپسول آتش نشانی می‌کنند، تماس بگیرید.

محل نصب مناسب کپسول پودر و گاز کجاست؟

به این موضوع باید دقت کافی داشته باشید تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. به طور کلی کپسول‌ها باید در دسترس‌ترین جای ممکن در فضا نصب شوند که در زمان نیاز، هرکجا که باشید به سرعت و بدون مانع به آن برسید. همچنین از نصب آن‌ها در نزدیکی فضاهای قابل اشتعال خودداری کنید.

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی پودری چگونه است؟

ممکن است هنگام خرید و فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز سؤالات زیادی در مورد کارکردن با آن ذهن شما را مشغول کند. البته باید بدانید که کار کردن با کپسول‌های آتش نشانی بسیار ساده است. تنها کافی است به موارد زیر با دقت عمل کنید.

  • ضامن ایمنی کپسول را کشیده، آن را از خود دور کرده و قفل آن را رها کنید.
  • منبع شعله را مورد هدف قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که 8/1 متر از آتش فاصله دارید.
  • برخلاف جهت باد مواد کپسول را تخلیه کنید.
  • اهرم کپسول را به صورت یکنواخت و آهسته در حالتی که ایستاده‌اید فشار دهید.
  • نازل را از یک سمت به طرف منبع شعله بگیرید تا آتش خاموش یا کپسول تمام شود. توجه داشته باشید که تخلیه مواد تا زمانی که کپسول تمام می‌شود بسیار بهتر از زمانی است که فکر می‌کنید آتش خاموش شده است.

قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز چقدر است و از کجا خریداری کنیم؟

قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز یا به طور کلی انواع کپسول و تجهیزات آتش نشانی در ایران بسیار بالا نیست. اما بدانید تفاوت قیمت کپسول آتش نشانی در کیفیت آن برند است نه گران یا ارزان فروشی! از آنجایی که کپسول آتش نشانی یکی از موارد بسیار مهم در امنیت خود و سایر افراد به حساب می‌آید، بنابراین خرید کپسول آتش نشانی را یکی از مایحتاج محل کار یا زندگی خود بدانید.

فروشگاه‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید کپسول مورد نیاز خود را از آن‌ها خریداری کنید. اما پیشنهاد می‌کنم برای این کار حتماً از طریق فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید. به تاریخ انقضا موجود روی کپسول حتماً دقت کنید، حتی اگر در این تاریخ از کپسول استفاده نکرده باشید، باید آن را شارژ کنید.

اگر از نحوه شارژ کپسول آتش نشانی اطلاعی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی

امروزه باتوجه‌به افزایش رشد جمعیت در سراسر نقاط جهان، نیاز به ساختمان‌هایی امن از اولین نیازهای زندگی آسوده در ساختمان

فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز در وزن‌های متفاوتی در بازار صورت می‌گیرد که شما با توجه به نیاز خود باید اندازه مناسب را انتخاب و خریداری کنید. از آنجایی که کپسول آتش نشانی یک محصول حساس و مهم است و همچنین بسیاری از فروشگاه‌های معتبر برای راحتی و آسایش مشتریان خود ضمانت بازگشت کالا و همچنین اصل بودن محصول را نیز دارند که خرید از آن‌ها خیال شما را آسوده می‌کند.

سخن آخر

کپسول‌های آتش نشانی پودری با قطع اکسیژن در واکنش شیمیایی وقفه ایجاد کرده و موجب خاموش شدن آتش می‌شوند. لازم به ذکر است که این نوع کپسول بعد از استفاده باقی‌مانده به جای می‌گذارند که ممکن است برای وسایل برقی حساس مناسب نباشند. همچنین در صورت استنشاق می‌توانند خطرناک باشند و علاوه‌بر آن دید را نیز می‌توانند کاهش دهند. درنتیجه هنگام استفاده از آن فاصله ایمنی و دیگر موارد را به درستی رعایت کنید. این نوع کپسول‌ها برای مشاغلی مانند جوشکاری، محوطه‌هایی با دیگ‌های بخار، محوطه‌های گاراژ پیش ساخته، فلزات قابل اشتعال و… بسیار مناسب است.

فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز یک کار کاملاً تخصصی است و شما باید از جای مطمئن آن‌ها را تهیه کنید. همچنین مهم است که یک کپسول مناسب برای نوع فضا و استفاده خود داشته باشید. برای این کار می‌توانید به یک مشاور متخصص مراجعه کنید. پیشنهاد می‌کنم برای اطمینان یک‌بار با کپسول‌ها به طور آزمایشی کار کنید تا در مواقع ضروری دچار اشتباه نشوید.

مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز

ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید: 

تلفن دفتر: 02133868565

تلفن همراه: 09125501793

مطالب مرتبط
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *