خدمات آتش نشانی

آتش نشان ها در حال خدمات رسانی هستند

خدمات و ضمانت‌های ناجی در فروش انواع کپسول آتش نشانی

خدمات و ضمانت‌های ناجی در فروش انواع کپسول آتش نشانی

خدمات اتش نشانی

خدمات آتش نشانی موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد. این خدمات شامل راه اندازی سیستم‌های اعلام و اطفا حریق، شارژ و قیمت شارژ کپسول آتش نشانی کارشناسی پروژه‌های در حال ساخت و موارد مختلف دیگر است.

خدمات آتش نشانی چیست؟

سازمان آتش نشانی، سازمانی است که زیر نظر دولت و سپس شهرداری ­ها اداره می­شود. سازمان آتش نشانی وظیفه دارد، تا هرگونه خدمات آتش نشانی از قبیل: مقابله کردن با آتش سوزی، تصادفات، کمک رسانی در مکان­های صعب العبور، چاه ها و ... را انجام دهد که نشان از اهمیت کار و خدمات آتش نشانی می­باشد. شغل آتش نشانی همواره یکی از سخت‌ترین و طاقت فرسا‌ترین شغل‌های دنیا می‌باشد. آتش نشان جان خود را در برابر هر گونه خطرات احتمالی به خطر می­اندازد و بدون هیچ چشم داشتی خدمات آتش نشانی را انجام می­دهد.

 یکی از سختی‌های دیگر این شغل نسبت به شغل‌های دیگر، این است که آتش نشان همیشه باید 24 ساعت در حالت آماده باش باشند و بعد از آن 48 ساعت استراحت دارند.  شغل آتش نشان به دو قسمت راننده ماشین آتش نشان و آتش نشان تقسیم می‌شود که هر کدام وظیفه خاص و منحصر به فرد خود را دارند. گذشته از تمام این زحمات لوازم و ابزارهایی برای انجام عملیات درست لازم است که آتش نشان با استفاده از آن‌ها می‌تواند به انجام خدمات آتش نشانی بپردازد.

برای مطلع شدن از قیمت کپسول آتش نشانی CO2 به صفحه مر بوطه مراجعه کنید

فروشگاه تجهیزات آتش نشانی

توجه به نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات آتش نشانی در زمان آتش سوزی، اهمیت بسیار بالایی دارد. زمانی که یک مکان آتش می گیرد، شعله های آتش در کسری از ثانیه پخش می شوند و آتش سوزی گسترش می یابد؛ در این زمان، برای جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار و خسارت های جانی و مالی باید در سریع ترین زمان ممکن آتش را خاموش کرد.  بدون وجود تجهیزات آتش نشانی، خاموش کردن آتش سوزی در زمان کم غیر ممکن می شود.

فروشگاه تجهیزات و خدمات آتش نشانی با ارائه محصولات کاربردی در زمان آتش سوزی، نقش مهمی در جلوگیری از گسترش آتش سوزی دارد. همه ما می دانیم که یکی از اتفاقاتی که عدم جلوگیری از آن سبب بروز خسارت های جانی و مالی زیادی می شود، آتش سوزی است.  بنابراین در زمان آتش سوزی، همه افراد باید به زودی از مکان مورد نظر خارج شوند و آتش را در کوتاه ترین زمان ممکن خاموش کنند؛ زیرا آتش سوزی اتفاقی نیست که برای خاموش کردن آن، وقت را تلف کرد یا خاموش کردن آتش را به بعد موکول کرد. کاربرد وسایل آتش نشانی جهت خاموش کردن حریق در زمان کم می باشد؛ لذا این وسایل باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. بنابراین فروشگاه تجهیزات آتش نشانی خوب باید این تجهیزات  را با کیفیت بالا ارائه دهد.

شارژ کپسول آتش نشانی

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی که از خدمات آتش نشانی بسیار مهم نیز، محسوب می‌شوند کپسول‌های آتش نشانی است. به جرات می­توان گفت که اگر کپسول آتش نشانی در خدمات اتش نشانی نباشد، خسارت­های بسیار، چه از نظر مالی و چه از نظر جانی متوجه افراد خواهد شد. به این دلیل که بسیاری از آتش سوزی­ها طبق تحقیقات از شعله کوچک آتش شروع می­شود که اگر در اکثر این موارد از سرعت عمل کافی و استفاده به موقع از کپسول آتش نشانی استفاده کنیم، در 90 درصد مواقع کار بدون هیچ گونه خطری به پایان می­رسد.

اما نکاتی مهم درباره کپسول آتش نشانی لازم است گفته شود که بسیار ضروری هستند. این نکات به صورت یک زنجیر در آتش نشانی به هم متصل هستند و هر کدام باید رعایت شوند. طرز استفاده، نگه داری، تعمیر و شارژ کپسول آتش نشانی جزو نکات مهمی است که باید به آن‌ها دقت کافی داشته باشید.

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی: در اکثر مکان­ها چه مسکونی باشد چه صنعتی و... بنا بر ماهیت حادثه و اتش سوزی نیازمند کپسول آتش نشانی می­باشیم. طرز استفاده از کپسول اتش نشانی به این شکل می­باشد که ابتدا باید نگه دارنده اهرم را از کپسول خارج کرده و سپس شیلنگ را به  نقطه یا نقاطی که آتش سوزی رخ داده ببرید. بعد از آن، با کشیدن اهرم، شیلنگ را سریعا سمت آتش ببرید تا آتش سوزی فروکش کرده و بیشتر نشود.  

نکته بسیار مهم: برای خرید کپسول آتش نشانی برای منزل تعمیر و شارژ کپسول آتش نشانی باید از مراکز و یا جاهای معتبر خریدتان را انجام دهید. چرا که  بی توجهی به این مسایل می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را بر جای بگذارد، مجموعه فروشگاه سد حریق ناجی یکی از پیشتازان در زمینه تهیه، تعمیر و شارژ کپسول‌های آتش نشانی می‌باشد و به طور 24 ساعت در خدمت شما عزیزان می باشد.

نحوه برخورد با کپسول آتش نشانی

انواع کپسول‌های آتش نشانی بسته به اندازه و کاربرد خاص خودشان به صورت دوره یک ماه، سه ماه، شش ماه و یا حتی سالانه بازدید و بررسی می­شوند. در این مدت بازدید، اگر عیب و یا کاستی داشتند باید برطرف شوند و یا اگر خالی بودند شارژ مجدد شوند.

اگر نوع کپسول آتش نشانی و مواد آن پودری است، باید هر چند وقت یک بار آن را برعکس کرده و تکان داد تا مواد آن در محفظه رسوب  نکند. در زمان شارژ کردن کپسول آتش نشانی باید به مراکزی که معتبر هستند و افراد آنها اموزش دیده است  مراجعه کرد.

یکی از راه­های سریع و بسیار موثر در خاموش کردن آتش سوزی سریع و بی دردسر راه اندازی سیستم­های اعلام و اطفا حریق می­باشد که هم در محیط­های صنعتی و هم در مناطق مسکونی توسط گروه سد حریق ناجی انجام می­شود. در مراکز بزرگ تر اعم از تجاری، تاسیسات، کارخانه­ها و... به روش سنتی و یا کپسول به تنهایی نمی‌شود با آتش مقابله کرد چه بسا سرعت العمل هم امری مهم محسوب ­شود مجموعه حریق سد ناجی با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات موجود در این زمینه قادر است تا انواع شارژهای مرتبط با کپسول‌ها آتش نشانی را در امنیت بالا برای متقاضیان انجام دهد.

برای مطلع شدن از قیمت کپسول آتش نشانی فوم و گاز به صفحه مربوطه مراجعه کنید

کپسول آتش نشانی در منزل

 

نحوه عملکرد سیستم­های اعلام و اطفا حریق

اگر در جایی دودی و یا کوچک­ترین حادثه ای رخ بدهد توسط سنسورهای نصب شده هوشمند آژیر خطر را به صدا در می‌اورد و افراد حاضر در آن مکان را خبر می‌کند، سپس اخطار به آتش نشانی برای حاضر شدن در محل حادثه می‌فرستد. اگر سیستم احساس کند که وضعیت در حال بدتر شدن می‌باشد  آب پاش خود را به صورت خودکار بر روی محل اتش سوزی می‌ریزد و سبب خاموش شدن آتش می­شود. گروه و سایت سد حریق ناجی با کادری حرفه ای و مسئولیت پذیر توانایی انجام هر گونه نصب و تاسیس پلن‌های مختلف در خصوص انواع خدمات آتش نشانی مانند سیستم اطفا حریق بر طبق نکات ایمنی را دارا می­باشند.

برای مطلع شدن از قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز به صفحه مربوطه مراجعه کنید

ig 55 شارژ سیستم های پایه

این نوع سیسستم اطفای حریق در خدمات آتش نشانی به دو دسته تقسیم می­شوند: یک دسته با دی اکسید کربن که برای محیط زیست مضر می‌باشد و دسته دیگر گاز بی‌خطر که فاقد عوارض می‌باشد.  یکی از پیشرفته و کم عوارض­ترین روش، همان گازهای بی‌خطر یا بی اثر برای سلامت افراد و متناسب با فضای طبیعت و محیط زیست است. در بحث بیشتر می­توانیم بگوییم که نوعی گاز بی‌اثر شده است که ترکیب این گاز شامل 50 درصد نیتروژن و 50 درصد گاز آرگون می­باشد و شامل گازهای درون جو زمین می‌باشند. لازم به ذکر است که این سیستم هیچ گونه خطری برای محیط زیست نداشته و باعث اسیب رساندن به لایه اوزن و گرم شدن کره زمین نمی‌شود.

از این سیستم بیشتر برای مکانهایی به کار می‌رود که قابلیت خاموش کردن آتش با آب مقدور نیست و یا مکان­های حساس و مهم مثل دارایی­های با ارزش، محل نگه داری اسناد و... که نیاز به این دارند با کمترین خطر ممکن حادثه اتش سوزی پایان یابد. یکی از ویژگی‌های مهم خوب این نوع سیستم اطفا حریق قابلیت استفاده از باقیمانده از مخزن گازی است که پس از یک بار مصرف می­شود و باقی مانده را برای حادثه‌های بعدی می‌توان مصرف کرد.

کپسول آتش نشانی پودر و گاز 

کارشناسی پروژه­ های در حال ساخت

یکی از اقدامات مهم و ضروری در ساخت ساختمان ­­ها یا پروژه­ های در حال ساخت، کارشناسی و نظارت برآنها می باشد که مطمعن شوند پروژه و یا ساختمان مورد نظر بر اساس استانداردهای سازمان نظام مهندسی و هم چنین آتش نشانی رعایت شده است. در واقع، حفظ نکات ایمنی و مقاوم بودن پروژه چه از نظر عمرانی و چه از نظر ایمنی و حادثه سازی کارشناسی می­شوند. در صورت تایید کارشناس پروژه اماده جهت تایید می­شود. مدارک لازم جهت دریافت تاییدیه عبارت انداز: اصل و کپی کارت ملی مالک، اصل و کپی مالک ساختمان، سند پرداختی عوارض مربوط به تاییده و دریافت فرمی که قرار است تاییده صادر شود.

اخذ دریافت تاییده از سازمان آنش نشانی

بعد از مراحل تایید کارشناسی نوبت به اخذ دریافت تایید سازمان آتش نشانی به عنوان اخرین مرحله یاد می‌شود. در این مرحله آتش نشانی با بازدید چندباره از پروژه­ها این اطمینان را پدید می‌آورد که طبق تمام رعایت استاندارد و ایمنی لازم ساخته شده‌اند. برای اقدام قانونی هم باید پرونده‌ای جدا برای آن ساخته شود و طبق اخذ انجام کارفرما کار پیش برود. موارد مهم و اعلامی که طبق سازمان و خدمات آتش نشانی رعایت شود شامل:

  1. طرح و زیر ساخت اطفا حریق استاندارد بوده و دارای نقشه و نشانه گذاری­های واضح و بدون عیب باشد.
  2. طرح سیستم­هایی مثل دارا بودن تهویه هوا در پارکینگ و راه پله ها، سیستم ایمنی شده پمپاژ مخزن ها، عایق بندی، نشتی نداشتن موتور خانه، لوله های گاز و سالم بودن و عایق بندی شبکه برق
  3. دارا بودن طرح مناسب و حداقل روش خاموشی به شکل دستی و وجود تابلوهای هشدار و اعلام خطر که این اقدامات باعث کاهش معنادار انواع هر گونه حوادثی می­شود و به حفظ جان افراد کمک ویژه می‌کند.
  4. وجود پناهگاه موقتی امن، وجود سیستم اعلام و اطفا حریق، سیستم خروجی دود و آتش و سیستم راه های ضروری هنگام فرار در زمان حادثه.

رعایت این مسائل با رفت و آمد چند باره سازمان آتش نشانی در نهایت موجب صدور مجوز ایمنی ساختمان به مدت6 ماه می شود که در این مدت زمانی فرصت نشان دادن آن به سازمان نظام مهندسی و یا شهرداری مورد نظر کار به پایان می‌رسد.

برای دریافت خدمات تست هیدرواستاتیک از شرکت سد حریق ناجی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

سوالات متداول

  • استعلام قیمت کپسول آتش نشانی را از کجا بگیرم؟

برای دریافت سوال خود به صفحه قیمت کپسول آتش نشانی مراجعه کنید.

  • سیستم گاز IG 55 معمولا چند وقت یکبار شارژ می شود؟

این نوع سیستم گازی اطفا را معمولا سالانه شارژ کرده و مورد استفاده قرار می­دهند. اگر دنبال یک سیستم اطفا عالی و بی درد سر برای مراکز حساس هستید، با گروه سد حریق ناجی در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

گواهینامه‌های کیفی گروه صنعتی ناجی

گواهینامه‌های کیفی
گروه صنعتی ناجی

خدمات و ضمانت‌های ناجی در شارژ انواع کپسول آتش نشانی

خدمات و ضمانت‌های ناجی در شارژ انواع کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی CO2 ناجی

راه‌های ارتباطی با شرکت سد حریق ناجی

راه‌های ارتباطی
با شرکت سد حریق ناجی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان و متخصصین ناجی تماس گرفته و از مشاوره این افراد کمال استفاده را نمایید.

ارسال به سراسر کشور

تمامی سفارشات ناجی

پشتیبانی 24 ساعته

همیشه در خدمت شما هستیم

کپسول آتش نشانی CO2

پرداخت آنلاین

امکان پرداخت آنلاین و سریع

تحویل سریع

ارسال به سراسر کشور

سبد خرید