وبلاگ

توصیه های مهم هنگام خرید کپسول آتش نشانی برای منزل

توصیه های مهم قبل از خرید کپسول آتش نشانی

احتمالا همه‌ی شما این جمله را شنیده‌اید که “احتیاط شرط عقل است”. برای حفاظت از سلامت خود باید وسایل و امکاناتی را در اختیار داشته باشید، که هنگام بروز حوادث بتوانید عکس‌العملی مناسب و به موقع نشان دهید. جهت مقابله به موقع با انتشار شعله‌های آتش و جلوگیری از آن، خرید یک کپسول آتش‌نشانی کاملا مناسب و ضروری است‌. شما می‌توانید با اطمینان کامل از سد حریق ناجی برای منزل خود نسبت به شارژ کپسول آتش نشانی اقدام نمایید کنید.

در ادامه شما را با توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌ نشانی آشنا خواهیم کرد. 

نکات خرید کپسول آتش نشانی

توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌نشانی

توصیه های مهم هنگام خرید کپسول آتش نشانی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

  • نوع خاموش‌کننده: اولین قدم برای خرید کپسول آتش‌نشانی، نوع مواد، شناسایی محل و سازگاری نوع مواد خاموش‌کننده با آتش‌سوزی است. آتش به ۵ دسته تقسیم می‌شود که در واقع نمی‌توان برای آتش‌سوزی از کپسول‌های آتش‌نشانی قدیمی استفاده کرد. هر نوع خاموش‌کننده در یک کلاس آتش قرار گرفته و برای خاموش‌کردن انواع آتش به کپسول خاص خود نیازمند است. مثلا جهت آتش‌سوزی‌های حاصل از حریق الکتریکی، که در طبقه E قرار دارند، از کپسول‌های آتش‌نشانی Co2 استفاده می‌شود.
  • ظرفیت و تعداد خاموش‌کننده: اطلاع از ظرفیت و تعداد مورد نیاز، یکی از نکات مهم دیگر در خرید کپسول آتش‌نشانی محسوب می‌شود. به صورتی که ممکن است با خرید تعداد و ظرفیت کم‌تر از حد مورد نیاز، در زمان حریق به خوبی نتوان آتش را مهار نمود. با این حال خسارت جبران‌ناپذیری به سیستم وارد می‌شود.

 حال اگر کپسولی با ظرفیت و تعداد بیش از حد استاندارد خریداری شود، موجب پرداخت هزینه بیشتر در زمان خرید و شارژ سالیانه آن شده و فضای بیشتری را نیز اشغال می‌کند. می‌توان در برخی از مکان‌ها از چند کپسول خاموش‌کننده کوچک و سبک‌تر استفاده کرد.

  • زمان تخلیه و طول پرتاب مواد: موضوعی که در زمان خرید کپسول اطفاء حریق باید به آن توجه کنید، زمان تخلیه محتوای یک کپسول آتش‌نشانی می‌باشد. البته برای انواع مختلف متفاوت بوده و معمولا بین ۸ تا ۶۰ ثانیه برآورد می‌شود. طول پرتاب مواد داخل کپسول نیز حدوداً بین ۲ تا ۷ متر است، درواقع به صورتی است که فاصله ایمن بین نفر و آتش رعایت می‌شود.
  • شکل ظاهری و محل نصب: بیشتر کپسول‌های حریق به شکل استوانه بوده و با توجه به محیط مورد نظر از ظرفیت‌ها و اندازه‌های متفاوتی استفاده می‌شود. کپسول‌های سبک‌تر را به دیوار نصب می‌کنند. کپسول‌های سنگین‌تر نیز در دو مدل چرخ‌دار و بدون چرخ هستند. از کپسول چرخ‌دار در محیط‌هایی که نفرات حریق کم می‌باشد، استفاده می‌شود.
  • مکانیزم عملکرد: کپسول‌های آتش‌نشانی به ۲ دسته بالن‌دار و تحت‌ فشار تقسیم می‌شوند. کپسول‌های بالن‌دار، در کنار خود دارای یک محفظه هستند که وظیفه آن تامین فشار خروج مواد خاموش‌کننده است. افراد حرفه‌ای و آتش‌نشان‌ها از این کپسول استفاده می‌کنند، و برای افراد عادی استفاده از آن توصیه نمی‌شود.
کپسول آتش نشانی و نکات قبل از خرید

  از دیگر توصیه های مهم هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید بدانید این است که نوع معمولی این کپسول‌ها، کپسول‌های آتش‌نشانی تحت فشار هستند و کاربران عادی از این محصول می‌توانند استفاده کنند. کپسول‌های خاموش‌کننده بالن‌دار نسبت به نوع تحت فشار دارای یک مزیت ویژه هستند، و آن این است که تنها با شارژ مخزن اصلی، می‌توان مجدد از آن استفاده کرد.

  • دما و شرایط محیطی نگهدارنده: در صورتی که از تعداد مشخصی کپسول خاموش‌کننده برای مصارف صنعتی بزرگ و حساس استفاده می‌کنید، حتما باید به دمای محیط محل نگهداری آن‌ها توجه داشته باشید. حدود دمای محیط باید بین 20- تا 60+ باشد.
  • جنس بدنه: نکات ریزی که بسیاری از افراد در زمان خرید کپسول به آن توجه نمی‌کنند، جنس و کیفیت بدنه می‌باشد. مخصوصا کپسول‌های نوع Co2 که فشار داخل آن‌ها بسیار بالاست، و باید توجه داشته باشید که بدنه آن خراش عمیق یا فرورفتگی نداشته باشد. اگر مدت زمان زیادی است که از کپسول خود استفاده نکرده‌اید، باید دقت کنید که دچار فرورفتگی و یا مشکلات دیگری نشده باشد.
  • فشارسنج: بر روی انواع کپسول‌های آتش‌نشانی، فشارسنج نصب می‌شود، که محدوده فشار داخل کپسول را نمایش می‌دهد. هنگامی که عقربه فشارسنج بر روی سبز رنگ باشد یعنی فشار در محدوده مجاز می‌باشد. زمانی که عقربه در محدوده قرمز و پس از آن است یعنی؛ فشار داخل کپسول بیش از حد لازم بوده و یا بسیار کم است، بنابراین نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد.
  • رنگ بدنه: رنگ بدنه هر کپسول آتش‌نشانی، جهت شناسایی نوع کپسول‌ها با توجه به ماده خاموش‌کننده متفاوت است. این کپسول‌ها معمولا در ایران به رنگ قرمز هستند. مثلا کپسول‌های پودر و گاز به رنگ قرمز، کپسول‌های بیوورسال به رنگ سبز و… وجود دارند.
انواع کپسول آتش نشانی

قیمت کپسول آتش‌نشانی

کپسول‌های خاموش‌کننده حریق، تجهیزات گران‌ قیمتی نیستند. شما می‌توانید با هزینه‌ای مناسب از کپسول‌های آتش‌نشانی خریداری کرده، و در مواقع بروز حوادث از آن‌ها استفاده کنید. قیمت این کپسول‌ها با توجه به نوع کاربری و فضای مورد نظر تعیین می‌شود. شما نیز با توجه به توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌نشانی و با قیمتی مناسب می‌توانید از این کپسول‌ها خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت کپسول آتش نشانی تنها کافیست روی لینک کلیک کنید.

فروشگاه معتبر جهت خرید کپسول آتش‌نشانی

با گسترش زندگی شهری و راه‌یافتن لوله‌های برق و گاز به تمام نقاط کشور حتی در روستاها، احتمال نشت گاز و اتصال سیم‌کشی‌ها و وقوع آتش‌سوزی نیز بیشتر شده است. موضوع مهم این است که چه نوع کپسول آتش‌نشانی برای چه نوع ساختمانی مناسب است؟

بهتر است بدانید که رعایت اصول استاندار و توصیه‌های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌نشانی از مهم‌ترین گزینه‌ها در انتخاب و خرید کپسول است. می‌توانید با خیال راحت و آسوده از شرکت ناجی خریدی مطمئن داشته باشید.

مهمترین نکات قبل از خرید کپسول

دارا‌بودن گواهینامه استاندارد از آتش‌نشانی

جهت انتخاب نمایندگی‌های مجاز فروش تجهیزات اعلام حریق، می‌توان به سایت سازمان آتش‌نشانی مراجعه کرد. جهت اخذ تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی، فرم تاییدیه آتش‌نشانی مورد نیاز است، که این فرم از طرف شرکت‌های مشاور صادر و ارائه می‌گردد. برای انتخاب مشاور مورد تایید سازمان، می‌توانید به سایت سازمان آتش‌نشانی مراجعه کنید.

  برای خرید کپسول آتش نشانی پودر و گاز کافیست روی لینک کلیک کنید.

جمع‌بندی

با توجه به تمامی مطالب بالا، می‌دانیم که رعایت ایمنی از ارزش بالایی برخوردار است. برای حفظ ایمنی ساختمان خود، علاوه بر مطالعه و توجه به توصیه‌ های مهم قبل از خرید کپسول آتش‌ نشانی، می‌توانید از یک فروشگاه معتبر با قیمتی مناسب کپسول آتش‌نشانی ایمنی را برای خود تهیه کنید. از این که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. 

مؤسسه ایمنی و آتش ‌نشانی ناجی ارائه‌دهنده خدمات فروش انواع کپسول آتش نشانی CO2

ارسال به تمام نقاط تهران و شهرستان‌ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره، سفارش و خرید: 

تلفن دفتر: 02133868565

تلفن همراه: 09125501793

مطالب مرتبط
انواع کپسول آتش نشانی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *