وبلاگ

بهترین کپسول آتش نشانی کدام است؟

اگر شما نیز در انتخاب خود برای خرید کپسول آتش‌ نشانی برای آپارتمان یا ساختمان تجاری خود با مشکل مواجه هستید و دوست دارید بدانید کدام کپسول آتش‌ نشانی بهتر است؟ باید بدانید که کشورهای مختلف از کپسول‌های آتش‌ نشانی با برندهای مختلف استفاده می‌کنند که کیفیت مناسب و کارایی خوبی داشته باشد. در این خصوص تنها کپسول‌هایی را می‌توانیم معرفی کنیم که گواهینامه استاندارد و تأییدیه موسسه استاندارد تحقیقات ایران را داشته باشند و اکثر این شرکت‌ها با اخذ این استانداردها توانسته‌اند مدرک مجوز را اخذ نمایند.

البته باید بدانید که کپسول‌ های چینی ارزان‌ قیمت‌تر بدون استانداردهای جهانی در بازار ایران موجود هستند که کیفیت لازم را ندارند و از مواد و پودرهایی در این زمینه استفاده ‌شده است که یک‌ بار مصرف هستند و تناسبی میان پودر و هوا میان آن‌ها وجود ندارد. البته قابلیت شارژ مجدد را نیز ندارند. شارژ کپسول آتش نشانی امری مهم می باشد و باید سالی یکبار اقدام به شارژ کپسول آتش نشانی خود بکنید.

برای اینکه با این کپسول‌ها بیشتر آشنا شوید و بدانید کدام کپسول آتش‌ نشانی بهتر است به فروشگاه کپسول آتش‌ نشانی سد حریق ناجی مراجعه کرده و با بررسی محصولات کپسول متناسب با استانداردهای گفته‌شده را خریداری نمایند.

انواع کپسول آتش نشانی

انواع کپسول آتش نشانی

انواع کپسول‌های آتش‌ نشانی بر اساس مشخصات و نوع، متفاوت هستند. برای نمونه می‌توانیم به کپسول پودر گاز، کپسول co2، کپسول فوم، کپسول آب و گاز و کپسول بیوورسال اشاره نماییم. البته برای اینکه بدانید کدام کپسول آتش‌ نشانی بهتر است؟ باید از نظر وزنی نیز این محصولات را بررسی نمایید که با توجه به اینکه مساحت نصب کپسول و حجم تمام مواد که در محیط موجود هستند می‌توان وزن اصلی این نوع کپسول ها را مشخص کرد.

در بیشتر موارد، کپسول‌های دستی آتش‌نشانی تا وزن چهارده کیلوگرم موجود می‌باشند و از این وزن به بعد نیز به‌ صورت چرخ‌دار و قابل‌حمل هستند. بهتر است بدانید هرچه سطح پوششی این کپسول‌ها بیشتر باشد به این معناست مساحتی که این کپسول‌ها می‌توانند محل اتفاق حریق را خاموش کنند بیشتر می‌شود. بر اساس استانداردهایی که وجود دارد کپسول‌های آتش‌نشانی که وزن‌ها کمتر از هجده کیلوگرم باشد در ارتفاع یک متر قابل‌نصب هستند و بیشتر از این مقدار باید در ارتفاع یک و نیم متر نصب شوند.

کاربرد کپسول آتش‌نشانی co2

این نوع کپسول بیشتر در مکان‌های سربسته و برای حریق‌هایی که توسط دستگاهی الکتریکی یا برق‌های الکتریکی ایجاد شده است استفاده می‌شود. دلیل استفاده در وسایل الکتریسیته نیز این است که کپسول آتش‌نشانی co2 هادی الکتریسیته نمی‌باشد و تأثیری مضری بر روی این ‌گونه مواد نخواهد داشت. تا زمانی که امکان دارد از این نوع کپسول در مکان‌های باز استفاده نکنید زیرا باعث پراکنده شدن گاز موجود در کپسول شده و اثربخشی آن کاهش می‌یابد. با توجه به اینکه قدرت پرتاب گاز این کپسول بین دو تا چهار متر می‌باشد برای اثر بخشی درست باید به آتش نزدیک باشد. برای اطلاع از قیمت کپسول آتش نشانی CO2  می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

کمترین زمان که این پودر به‌عنوان یک خاموش‌کننده از کپسول خارج می‌شود شانزده ثانیه است و زمانی که کمتر از ده درصد از این کپسول استفاده ‌شده باشد برای بار دوم نیز می‌توان از آن استفاده کرد و آتش و حریق به وجود آمده را خاموش کرد. از این نوع کپسول‌ها که تنها دارای گاز co2 است برای حریق‌های نوع B و بسیار کم که نوع C می‌باشد استفاده می‌گردد.

کاربرد کپسول آتش‌ نشانی پودر و گاز

کاربرد کپسول آتش‌نشانی پودر و گاز

 قبل از حرید کپسول آتش نشانی پودر درست است که با استفاده از این نوع کپسول برای خاموش کردن هر نوع حریق و آتش‌سوزی استفاده می‌شود اما مؤثرترین و کاربردی‌ترین آن خاموش کردن آتش‌هایی است که از مایعاتی مانند بنزین و یا فلزات آتش‌زا ایجاد شده است. این نوع کپسول که به کپسول پودر و گاز شناخته می‌شود برای محیط‌های دارای حریق با وسعت بسیار زیاد مناسب است و همچنین آتش‌سوزی‌هایی که از طریق مایعات مثل بنزین یا مواد اشتعال‌ زا و منبع‌های الکتریکی ایجادشده است نیز بهترین کارایی را دارد.

این نوع کپسول‌ها برای آتش‌سوزی نوع A که بزرگ‌ترین آتش‌سوزی‌هاست، نوع B آتش‌سوزی متوسط و غیره، قابل‌استفاده است. در بیشتر موارد این نوع کپسول پودر و گاز در ساختمان‌های مسکونی و مراکز تجاری به‌ صورت دستی و چرخ‌ دار استفاده می‌گردد زیرا می‌تواند در مدت کمی با استفاده از پودر موجود در کپسول آتش را خاموش کند.

برای خرید کپسول‌های آتشنشانی پودر و گاز و برای اینکه بدانید کدام کپسول آتش نشانی بهتر است؟ ما به شما توصیه می کنیم تا به سایت سد حریق ناجی مراجعه نمایید و با بررسی محصولات، هر کدام از کپسول ها را که مورد نیاز مجتمع مسکونی یا تجاری شما است خریداری کنید.

کپسول آتش‌نشانی CO2 یا پودر و گاز کدام بهتر است؟

ما می‌توانیم دو نوع تفاوت برای خرید کپسول آتش نشانی CO2، پودر و گاز بیان کنیم. اول از نظر ظاهری و دوم از نظر کاربردی. از نظر ظاهری می‌توانیم بگوییم نوع CO2 دارای یک سر سیلندر بدون خط جوش بر روی بدنه می‌باشد و دهانه‌ای که گاز خاموش‌کننده آتش از آن خارج می‌شود به‌صورت یک قیف است اما نوع پودری این کپسول‌ها این‌گونه نیست و از نظر کاربرد و استفاده کردن برای مهار آتش نوع پودری کاربرد بیشتری دارد و بیشتر در مناطق مسکونی و مجتمع‌های تجاری نصب می‌گردد.

این مدل برای تمام آتش‌هایی که اتفاق می افتد کاربرد زیادی دارد؛ اما کپسول های CO2 تنها مناسب آتش‌هایی هستند که در الکتریسته و مایعات اتفاق می‌افتند را خاموش می‌کند. یکی دیگر از تفاوت‌های کپسول CO2 این است که تنها در قسمت‌های نزدیک به آتش می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد و در مناطق دورتر به دلیل اینکه این نوع گاز پراکنده می‌شود تاثیر مطلوب خود را نخواهد داشت.

کپسول‌های CO2 مناسب مکان‌های سر بسته هستند و تنها برای خاموش کردن محیط‌های کوچک کاربرد دارند و نمی‌توانند تاثیر مطلوبی برای محیط‌ های بزرگتر داشته باشند. تمام کپسول‌های آتش نشانی که در ایران تولید می‌شوند و یا وارداتی هستند باید تمام استاندارد‌های اروپایی را داشته باشند تا بتوانند عملکرد مناسبی برای خاموش کردن آتش از خود ارائه دهند.

البته محصولات چینی نیز در بازار وجود دارند که کیفیت پایین تر و قیمت ارزان‌ تری نسبت به انواع با کیفیت این کپسول‌ها دارند آن‌ها به صورت یک بار مصرف هستند که پودر و گاز استفاده شده در این محصول کارایی لازم را ندارد و نمی‌تواند برای مکان‌های بسیار بزرگ مناسب باشد و تنها برای آپارتمان‌ های با جمعیت بهترین کارایی را ارئه می‌دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *